گزارش جلسه سوم دوره نوجوان برتر

سومین جلسه از دوره بلند مدت نوجوان برتر در تاریخ 98/9/15 برگزار شد. موضوع اصلی این جلسه درباره راه و رسم های رسیدن به موفقیت بود. موفقیتی که برای هر نوجوانی آرزوست و در این سن بیشتر از هر زمان دیگری به دنبال آن هستند. در ادامه به نکات مهمی که در این جلسه درباره آن ها صحبت شد اشاره خواهیم کرد…

مروری کوتاه بر جلسه سوم نوجوان برتر

  • مهارت فاصله ایجاد می‌کند!
  • با قدرت باورها به موفقیت برسید
  • نقش خدا در موفقیت های ما

در ادامه گزارشی مفصل تر و کامل تر از جلسه سوم دوره نوجوان برتر را مطالعه خواهید کرد…

مجتبی مصطفایی
مجتبی مصطفایی

مهارت فاصله ایجاد می‌کند

یکی از اصلی ترین لازمه هایی که ما باید برای موفقیت در کاری آن را داشته باشیم، مهارت یا تخصص در آن کار است. وقتی شما در یک کار متخصص باشید، حرفی برای گفتن در آن خواهید داشت و دیگران روی شما حساب باز می‌کنند.

مثلاً تصور کنید شما روزانه زمانی را برای تقویت فن بیان خود صرف می‌کنید. طبیعتاً بعد از مدتی پیشرفت نسبتاً خوبی در این کار خواهید داشت. اما موفقیت زمانی به سراغ شما می‌آید که در فن بیان تبدیل به یک فرد متخصص و ماهر شوید. یعنی دیگر هیچ نکته ای از آن نباشد که بلد نباشید. وقتی همه تکنیک های تقویت فن بیان ، مهارت های داشتن یک صدای خوب برای صحبت کردن، راه های نترسیدن از سخنرانی، زبان بدن و… را بلد باشید، آن زمان است که می‌توانید بگویید من یک فرد ماهر در زمینه فن بیان هستم و موفقیت هم در ادامه به سراغتان خواهد آمد.

سعی کنید تا می‌توانید مهارت هایی کسب کنید که در آینده و یا حتی زمان حال یاری دهند و عامل رسیدن به موفقیت شما باشند. همین مهارت هاست که میان افراد موفق و سایر افراد فاصله ایجاد می‌کند…

گام برتر

با قدرت باورها به موفقیت برسید

وقتی شما باور داشته باشید من می‌توانم، حتماً می‌توانید. هنری فورد جمله معروفی دارد که می‌گوید:

شما چه فکر کنید می‌توانید و چه نمی‌توانید، در هر دو صورت حق با شماست.

واقعیت هم همین طور است. زمانی که به خودتان می‌گویید من می‌توانم، نوعی قدرت درونی یا یک حس اعتماد به نفس خوبی به شما دست می‌دهد که به شدت کمکتان می‌کند واقعاً بتوانید.

در مقاله قدرت باور در این باره بیشتر برایتان صحبت کرده ایم که پیشنهاد می‌کنم حتماً آن را هم مطالعه کنید. اما در آن سوی داستان، کافی است یک بار از دهانتان خارج شود من نمی‌توانم. آن وقت است که ابر و باد و مه و خورشید و فلک دست به دست هم می‌دهند تا جلوی موفقیت شما را بگیرند!

پس انتخاب با خودتان است. اگر موفقیت می‌خواهید، باور توانستن را در ذهنتان ایجاد کنید وگرنه باید با آرزوهای خود خداحافظی کنید…

دوره نوجوان برتر

نقش خدا در موفقیت های ما

همان خدایی که این همه نعمت به ما عطا کرده تا بتوانیم با استفاده از آنها به موفقیت برسیم، همان خدایی که در تمام لحظات هوای ما را دارد، همان خدایی که مانع پیش رفتن ما به سمت بدی ها و گناهان می‌شود، در راه رسیدن به موفقیت هم همراه ماست.

خداوند قطعاً در راه موفقیت به ما کمک بسیار زیادی خواهد کرد. فقط کافی است قدمی کوچک در راه رضایت او برداریم، آن وقت است که تمام مسیر موفقیت برای ما هموار خواهد شد. شک نکنید خدایی که از پدر و مادرمان نسبت به ما مهربان تر است، خیر و صلاح ما را می‌خواهد. نزدیگی به او کمک بسیار زیادی به ما برای رسیدن به اهداف و آرزوهایمان خواهد کرد.

امیدوارم همان خدا همیشه پشت و پناهمان باشد و آن زمان، موفقیت را از همیشه به خودمان نزدیک تر ببینیم…


گزارش از: پارسا هموله
گزارش از: پارسا هموله از تیم گام برتر

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --