بزرگترین سخنرانان انگیزشی دنیا

سخنرانان انگیزشی، تأثیرات زیادی روی زندگی مردم داشته و موجب دگرگونی آن ها می شوند؛ حرف ها و جملاتی که از دهان این افراد بیرون می آید، آنقدر الهام بخش و قدرتمند هستند که گوش دادن روزانه به آن ها باعث افزایش انگیزه افراد می شود. در مقاله بزرگترین سخنرانان انگیزشی دنیا قصد داریم ۱۰ سخنران برتر این حوزه را به شما معرفی کنیم و مهم ترین ویژگی ها و کارهای آنان را مورد بررسی قرار دهیم. اگر هم خودتان می خواهید مهم ترین و بهترین نکات تبدیل شدن به یک سخنران انگیزشی را بدانید، حتماً مقاله چگونه سخنران انگیزشی شویم را هم مطالعه کنید. حتماً تا انتها با ما همراه باشید…

بهترین سخنرانان انگیزشی دنیا

 1. نیک وویچیچ
 2. رابین شارما
 3. برایان تریسی
 4. آنتونی رابینز
 5. جیم ران
 6. لس براون
 7. اریک توماس
 8. آرنولد شوارتزنگر
 9. زیگ زیگلار
 10. وین دایر

افراد بسیار زیاد دیگری مانند تی دی جیکس (همان سخنران انگیزشی آمریکایی سیاه پوست معروف) و… هم هستند که می توانند در این لیست قرار بگیرند؛ اما ما فقط 10 مورد از آن ها را به شما معرفی می کنیم که با آن ها آشنا شوید و بتوانید از سخنرانی های انگیزشی آن ها استفاده کنید. اگر هم می خواهید با بهترین جملات انگیزشی آن ها و دیگر سخنرانان و افراد موفق هم آشنا شوید، می توانید به مقاله جملات انگیزشی مراجعه کنید.

1. نیک ووییچیچ (Nick Vujicic)

اگر روزی از خواب بیدار شوید و ببینید نه دست دارید و نه پا، چه کاری انجام می دهید؟ شاید خودکشی کنید یا شاید هم افسرده شوید! اما فردی هست که این مشکلات را می پذیرد و به کشف استعدادهای دیگر می پردازد. او کسی نیست جز نیک وویچیچ.

او در ۴ دسامبر ۱۹۸۲ در ملبورن استرالیا به دنیا آمده و به دلیل ابتلا به سندروم تترا – آمیلیا، در هنگام تولد از نعمت دست و پا محروم بوده. بی شک چنین مسئله ای باعث شده که سال ها درگیر کشمکش های فیزیکی و روانی باشد. وی در ۲۱ سالگی با دو مدرک لیسانس از دانشگاه فارغ التحصیل شده و هم اکنون سخنران انگیزشی و مدیر سازمان غیرانتفاعی “زندگی بدون محدودیت” می‌باشد.

نیک بسیار پر انرژی است و با محدودیت های خود به شوخی می پردازد و هزاران نفر را که در زندگی امید خود را از دست داده اند به زندگی باز می‌گرداند. کتابی از او منتشر شده است به نام “زندگی بی حد و مرز” که در آن از زندگی و محدودیت های خود می گوید.

نیک در کتاب خود «زندگی بی حد و مرز» می‌گوید: «من بدون دست و پا به دنیا آمدم اما هرگز در حصار شرایط خود نماندم. من به سراسر دنیا سفر می‌کنم و به میلیون‌ها نفر الهام می‌بخشم تا با ایمان، امید، عشق و شجاعت خویش بر ناملایمات زندگی چیره شوند و به آرزوهای خود برسند.»

او می گوید امروز در کنار شما هستم که بگویم خداوند شما را خیلی دوست دارد. اگر به سمت او بروید خواهید دید پاداش اعتماد شما را خواهد داد.

ویدئوهای این سخنران انگیزشی اکنون در یوتیوب و سایر شبکه‌های اجتماعی به صورت گسترده‌ای منتشر و الهام بخش افراد بسیار زیادی از سراسر جهان به ویژه افراد دارای نقص عضو شده است.

بزرگ ترین سخنرانان انگیزشی دنیا - نیک وویچیچ
بزرگ ترین سخنرانان انگیزشی دنیا – نیک وویچیچ

2. رابین شارما (Robin Sharma)

رابین شارما یکی دیگر از بهترین سخنرانان انگیزشی دنیاست که در سال 1964 در نپال متولد شد و از دانشکده حقوق دانشگاه دالهوسی فارغ‌التحصیل شد. رابین شارما نمونه بارز یک انسان برتر است. چون بسیار موفق‌تر از حرفه خود عمل کرد و همیشه گام برتر زندگی خود را برداشته است.

شارما از سال 1995 تا به حال بیش از 15 کتاب منتشر کرده که موضوع آن ها حمایت و رهبری بوده است. یکی از محبوب‌ترین کتاب‌های او «راهبی که فراری‌اش را فروخت» است. این کتاب بیش از 5 میلیون نسخه در دنیا فروش رفت.

کتاب در مورد یک شخصیت به نام «جولیان» است که تصمیم می‌گیرد خانه‌ و اتومبیل فراری‌اش را به فروش برساند و بعد از این که قربانی حمله قلبی شد، به سفر روحانی برود. «راهبی که فراری‌اش را فروخت» یک گنجینه است. فرمولی قدرتمند و ذکاوتمندانه برای شادی و موفقیت واقعی است. رابین شارما قرن‌ها بصیرت فرزانگان را جمع کرده و آن‌ها را به این جهان آشفته مرتبط ساخته است. این کتاب به شیوه داستان و تمثیل، سه اصل مهم برای دستیابی به یک زندگی با کیفیت و رضایتمند را از طریق قهرمان داستان، به خواننده می‌آموزد:

 1. چگونگی افزایش تجربه‌های درونی مثبت
 2. افزایش فراوانی کیفیت زمانی برای خود در زندگی
 3. افزایش معنا و هدف زندگی

برخی ممکن است بگویند که رابین شارما به جای سخنران، بیشتر یک نویسنده انگیزشی به شمار می‌رود. اما او مستحق این است که در فهرست ما باشد. او یک نویسنده و سخنران متخصص در زمینه مدیریت و اعتماد به نفس است.

بزرگ ترین سخنرانان انگیزشی دنیا - رابین شارما

3. برایان تریسی (Brian Tracy)

برایان تریسی در ۵ ژانویه ۱۹۴۴ در ونکور کانادا به دنیا آمده و هم اکنون مدیر عامل شرکت برایان تریسی اینترنشنال می باشد. شرکتی که در راه رشد و توسعه به افراد کمک می کند.

برایان تریسی یکی از مشهورترین سخنرانان انگیزشی دنیاست. او علاوه بر نظریه‌ها و سخنرانی‌های خود، نویسنده ماهری هم هست و کتاب‌هایش میلیون‌ها نسخه به فروش رفته‌اند.

آقای برایان تریسی در ایران با کتاب «قورباغه‌ات را قورت بده» شهرت پیدا کرد؛ اما کتاب‌های بسیار کامل‌تر و کاربردی‌تری هم نوشته است.

موضوع سمینارها و ارائه‌های برایان تریسی شامل رهبری، فروش، مدیریت مؤثر و استراتژی کسب و کار است.

آقای تریسی، هدف نهایی خود را کمک به دیگران عنوان کرده تا بتوانند به اهداف خود دست یابند و از پتانسیل خود به طور کامل استفاده کنند. این مساله قطعاً اساس یکی از بهترین سخنرانان انگیزشی در جهان را تعیین می‌کند.

دستاوردهای عمر او فوق‌العاده است، مشاوره برای تعداد زیادی کسب و کار، میزبانی تعداد زیادی سمینار و سال‌ها تحقیق در زمینه تجارت، اقتصاد، روانشناسی و فلسفه از دستاوردهای آقای تریسی است.

برایان تریسی را می‌توانیم «ژنرال موفقیت کسب‌وکارها» توصیف کنیم. او نمونه‌ای کامل از کسی است که عمرش را صرف کرد تا دنیا را جای بهتری برای زندگی کند. در این رابطه به شما پیشنهاد می‌کنم مقاله جملات انگیزشی کسب و کار را هم که در آن بهترین جملاتی که می‌توانند انگیزه شما را برای موفقیت در کسب و کار خود افزایش دهند را بررسی کردیم هم مطالعه کنید.

بزرگ ترین سخنرانان انگیزشی دنیا - برایان تریسی

4. آنتونی رابینز (Atony Robbins)

آنتونی رابینز در سال ۱۹۶۱ در خانواده نسبتاً فقیری در لس آنجلس متولد شد. او به خاطر شرایط نامساعد خانه، در ۱۷ سالگی از خانه و خانواده اش جدا شد. آنتونی رابینز در سن ۲۲ سالگی در آپارتمان ۴۰ متری محقری، زندگی مجردی فقیرانه ای داشت و به گفته خودش، ناچار بود ظرف های غذای خود را در وان حمام بشوید. گذشته از گرفتاری مالی اش، بر اثر پرخوری و بد خوراکی، بیش از ۱۲۰ کیلوگرم وزن داشت، و به علت چاقی دچار تنبلی، بی حالی و خواب آلودگی شده بود.

آنتونی رابینز تحت تأثیر «جیم ران» که آن زمان از بهترین سخنرانان انگیزشی بود، شروع به کار کرد و ابتدا برای سمینارهای او تبلیغ می‌کرد؛ اما به زودی وی به قدری مشهور شد که نقل قول‌ها و جملاتش نقل زبان‌ها شده بود. او یکی از موفق‌ترین افراد ایالات متحده در زمینه بهبود عملکرد دیگران است.

ویدیوهایش در یوتیوب میلیون‌ها بار دیده شده و میلیون‌ها جلد از کتاب‌هایش به فروش رسیده است. یکی از موارد تماشایی سمینارهایش جایی است که در عرض تنها 7 دقیقه، لکنت زبان یک جوان سی ساله را درمان می‌کند.

آنتونی رابینز ، یکی از بزرگترین سخنرانان انگیزشی دنیا
آنتونی رابینز ، یکی از بزرگترین سخنرانان انگیزشی دنیا

5. جیم ران (Jim Rohn)

جیم ران متولد ۲۵ سپتامبر ۱۹۳۰ در آیداهو آمریکا است. او به عنوان یک کارآفرین، سخنران انگیزشی ، مدرس موفقیت و نویسنده حرفه‌ای، تاثیر بسیاری روی پیشرفت شخصی و رشد کسب و کار افراد گذاشته است.

جالب است بدانید جیم ران به عنوان مدرس نقش زیادی در موفقیت افراد بزرگی چون: برایان تریسی، آنتونی رابینز، جک کنفیلد، مارک ویکتر هنسن، دارن هاردی و… داشته است.

جیم ران از آموزه‌های آقای شف الهام خاصی می‌گرفت و همواره سخنان او را سرلوحه خود قرار می‌داد. او توانست با رشد شخصی خود و بهره‌گیری از سخنان استاد خویش، به یک میلیونر خودساخته تبدیل شود؛ به طوری که رشد شخصی جیم  نقش بسیار مهمی داشت. پس از اینکه جیم ران به یک میلیونر تبدیل شد (پیشنهاد می‌کنم حتماً مقاله جملات انگیزشی موفقیت مالی را هم مطالعه کنید)، شروع به برگزاری سمینار‌های زیادی کرد تا داستان موفقیت در زندگی خود را به مخاطبان ارائه دهد.

این فعالیت‌ها آنقدر گسترش یافت که بیش از ۴ میلیون نفراز آموزش‌های وی بهره می‌بردند. از دل این چهار میلیون نفر، افرادی موفق نظیر برایان تریسی و دارن هاردی ظهور کردند که پایه‌های اصلی موفقیت و سخنرانی جهان را تشکیل دادند.

جمله انگیزشی جیم ران
جمله انگیزشی جیم ران

6. لس براون (Les Brown)

لس براون در سال 1945 در فلوریدای آمریکا زاده شد. جالب است بدانید که آقای براون در دوران ابتدایی عقب مانده ذهنی تلقی می‌شد! با وجود این، او این شانس را داشت که توسط افرادی تشویق به یادگیری شود، از تمام پتانسیل خود بهره بگیرد و به یکی از سخنرانان انگیزشی برتر دنیا تبدیل گردد.

او که یکی از تاثیرگذارترین سخنرانان جهان به شمار می‌رود و زندگی بسیاری افراد موفق ایرانی و جهان را دگرگون کرده، در ایران بسیار گمنام مانده است.

در سال‌های اخیر، آقای براون به طرز شگفت انگیزی محبوب شده و فایل‌های صوتی و تصویری سخنرانی‌های او بین افراد مختلف دست به دست می‌شود. یکی از ویژگی‌های اصلی او جملات عمیق و پرمعناست که افراد زیادی را جذب خود کرده است. تکیه کلام همیشگی او این است: «امکان پذیر است!»

از کتاب‌های پرفروش او می‌توان به سه کتاب: «تا زمانی که برنده نشدید تمام نشده است!»، «زنده بودن رویاهای شما» و «انگیزه‌های بلند برای لحظات سخت» اشاره کرد که بسیار خواندنی و الهام بخش هستند.

او در یکی از کتاب های خود می‌نویسد:

نظر دیگران در مورد شما نباید به حقیقت زندگیتان تبدیل شود. خیلی از ما در رویاهایمان زندگی نمی کنیم چون با ترس هایمان زندگی می کنیم. زندگی، هیچ محدودیتی ندارد؛ به جز محدودیتی که خودتان آن را می سازید. خیلی از مردم در زندگیشان شکست می خورند. نه به این خاطر که هدفشان خیلی بزرگ است، بلکه به این خاطر که هدفشان خیلی کوچیک است! تا وقتی برنده نشده اید، چیزی به پایان نمی‌رسد. مقصد و کمالی وجود ندارد، شما می توانید همیشه بهتر شوید و همیشه رشد کنید. هر روز، 1440 دقیقه است. یعنی  ما روزانه 1440 دقیقه فرصت داریم تا تأثیر مثبتی داشته باشیم. به دیگران کمک کن که به خواسته هایشان برسند و خودتان هم به خواسته هایتان برسید.

جمله لس براون درباره موفقیت

7. اریک توماس (Eric Thomas)

آقای اریک توماس در دیترویت، یکی از ایالت‌های آمریکا زاده شده و در سن 16 سالگی بی خانمان شد؛ او بعد از بحث و مشاجره با والدینش در مورد تحصیل خود، از دبیرستان ترک تحصیل کرد. اما به زودی به این نتیجه رسید که می‌خواهد زندگی بهتری برای خودش داشته باشد و خود را به کسی تبدیل کند که بتواند به او افتخار کند. بعد از تاثیر و الهامی که از یک کشیش گرفته بود، در دانشگاه اوکوود شرکت کرد و سرانجام در سال ۲۰۰۱ فارغ التحصیل شد. سپس در دانشگاه دولتی میشیگان ثبت نام کرد و مدرک فوق لیسانس خود را در رشته سرپرستی آموزشی دریافت کرد. وی در سال ۲۰۱۵ دکتری تخصصی خود را در رشته مدیریت آموزش و پرورش دریافت کرد.

سخنرانی‌های او، امروزه از پربازدیدترین سخنرانی‌های انگیزشی در دنیاست. جالب است بدانید حدود 90 درصد از فیلم‌های انگیزشی که در یوتیوب بارگذاری می‌شود مربوط به اوست.

ویدئوهای سریالی او در یوتیوب بسیار پربیننده است. او همچنین تحصیلات خود را تا سطح عالی ادامه داد. شاید روزی خواب این روزهایش را می‌دید و به رسیدن به رویاهایش فکر می‌کرد. او سختی‌های زیادی کشید تا به رویاهایش جامه عمل بپوشاند و اکنون یکی از بهترین سخنرانان انگیزشی جهان به شمار بیاید.

بزرگ ترین سخنرانان انگیزشی دنیا - اریک توماس
بزرگ ترین سخنرانان انگیزشی دنیا – اریک توماس

8. آرنولد شوارتزنگر (Arnold Schwarzenegger)

از اینکه نام اسطوره پرورش اندام دنیا را در فهرست بهترین سخنرانان انگیزشی جهان دیدید تعجب کردید؟ شاید بد نباشد بدانید آرنولد دو بار در سال‌های 2004 و 2007 از سوی مجله تایم به عنوان یکی از صد شخصیت بانفوذ دنیا انتخاب شده است. آرنولد در 30 ژوئیه 1947 در اتریش به دنیا آمد. با وجود اینکه همه ما او را به عنوان یک ورزشکار حرفه‌ای می‌شناسیم، اما شخصیت قوی او الهام بخش مردم دنیا به ویژه ورزشکاران است.

شوارتزنگر در سن 18 سالگی به مدت 1 سال در ارتش اتریش خدمت کرد. خدمت در آن زمان برای تمامی مردان بالای 18 سال الزامی بود. او همزمان با خدمت در ارتش همچنان با تمرینات ورزشی خود، رویاهای بزرگی را در سر می‌پروراند. در میانه خدمت، او مخفیانه از کمپ خارج شد تا در مسابقه «آقای جوانان» اروپا رقابت کند و در این مسابقات عنوان قهرمانی را از آن خود کرد. «نظم و انضباط» مثال زدنی آرنولد یکی از عوامل مهم در موفقیت او بود. مساله خارج شدن او از کمپ خدمتی، نشان می‌دهد که چقدر برای رسیدن به آرزو و رویای خود مصمم بود. این روزها او الهام بخش بسیاری از ورزشکاران بدنساز و یک منبع قوی انگیزه برای هر کسی است که بخواهد موفق باشد.

اگر شما هم مانند آرنولد به دنبال موفقیت های ورزشی هستید و می‌خواهید در یک عرصه ورزشی مقامی کسب کنید و در این شرایط نیاز به انگیزه فراوان دارید، پیشنهاد می‌کنم حتماً مقاله جملات انگیزشی برای ورزشکاران را هم مطالعه کنید.

جملات انگیزشی آرنولد شوارتزنگر
جملات انگیزشی آرنولد شوارتزنگر

9. زیگ زیگلار (Zig Ziglar)

زیگ زیگلار با نام اصلی «هیلاری هینتون»، نویسنده، فروشنده و سخنران انگیزشی در سال 1926 در آمریکا متولد شد. زیگلار در جنگ جهانی دوم در نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا خدمت کرد. بعد از آن به عنوان فروشنده در چند شرکت مشغول به کار شد.

در سال 1968، زیگلار نایب رییس و مدیر آموزش یک شرکت بزرگ شد. زیگلار در طول دوران حرفه‌ای خود به عنوان سخنران در سمینارهای بی‌شماری شرکت کرد و به بزرگترین کمپانی‌های آمریکایی مشاوره داد. آقای زیگلار 11 فرزند دارد و در سن پنج‌سالگی، پدرش را براثر سکته و دو روز بعد هم خواهرش را از دست داد. زیگ زیگلار یکی از برجسته‌ترین شخصیت‌های جهان در زمینه سخنرانی انگیزشی و مشاوره بود.

جمله زیگ زیگلار درباره رویاها

10. وین دایر (Wayne Dyer)

وین دایر زاده 1940، نویسنده کتاب‌های خودیاری و سخنران انگیزشی آمریکایی بود. کتاب او با عنوان «چگونه شخصیت سالم‌تر بیابیم؟» در سال 1976 در حدود 35 میلیون نسخه فروخت و جزء یکی از بالاترین فروش کتاب‌ها در تاریخ شد. دایر در سال 1987 به عنوان بهترین سخنران ایالات متحده شناخته شد. در سال 2011 مجله «واتکینز» وین دایر را سومین انسان معنوی تأثیر گذار در دنیا معرفی کرد. او از سال 1958 تا 1962 در نیروی دریایی آمریکا بود.

سپس مدرک خود را به عنوان مشاور دریافت کرد و در همین زمینه مدتی مشغول به کار شد. آقای دایر سپس شغل آموزش خود را ترک کرد و شروع به دنبال کردن سخنرانی انگیزشی کرده و سخنرانی‌های متعددی در سراسر آمریکا برگزار کرد و به یک نویسنده فوق‌العاده محبوب تبدیل شد.


در ادامه بخوانید: بهترین فیلم های انگیزشی دنیا


جمله وین دایر، یکی از بزرگترین سخنرانان انگیزشی دنیا
جمله وین دایر، یکی از بزرگترین سخنرانان انگیزشی دنیا

سخنران انگیزشی زن

علاوه بر سخنرانان مشهوری که نام بردیم و جز محبوب ترین سخنرانان انگیزشی دنیا هم بودند، برخی از سخنران های انگیزشی هم هستند که خانم هستند و توانسته اند در این دسته قرار بگیرند. البته تعداد این افراد زیاد نیست و همین چند موردی را هم که اکنون نام می برم، بیشترشان ایرانی هستند و توانستند موفقیت زیادی در این زمینه کسب کنند:

 • جوان لاندن
 • اپرا وینفری
 • معصومه تیموری
 • و…

چگونه سخنران انگیزشی شویم؟

شما هم برای این که بتوانید مانند این افراد یک سخنران انگیزشی خوب و موفق شوید و اتفاقات فوق العاده ای را برای خودتان و دیگران رقم بزنید، باید اول از همه دو نکته فوق العاده مهم را رعایت کنید: خودتان پر از انگیزه باشید و فن بیان قدرتمندی داشته باشید. این دو کار هم چون خودشان دو بحث مجزا هستند و راه های بسیار زیادی دارند، دیگر در این مقاله به آن ها نمی پردازم و به جای آن، دو مقاله مهم در همین رابطه به شما معرفی می کنم که می توانید با کلیک روی نام آن ها، مطالعه شان کنید:

راه های افزایش انگیزه

آموزش فن بیان و سخنرانی

در این مقاله زندگی نامه و چگونگی به موفقیت رسیدن 10 سخنران انگیزشی برتر دنیا را بررسی کردیم و حالا نوبت شماست که اگر راز، جمله، نکته و یا هر چیز دیگری درباره این سخنرانان انگیزشی می‌دانید برای ما در بخش نظرات به اشتراک بگذارید. این کار شما قطعاً به ما کمک بسیار زیادی خواهد کرد.

بهترین راه افزایش انگیزه

در این مقاله تماماً درباره انگیزه صحبت کردیم و جوانب مهمی از آن را مورد بررسی قرار دادیم. اما شما باید این نکته را بدانید که انگیزه، بحثی نیست که به این راحتی ها بتوان از آن رد شد و با چند نکته مختصر، آن را به طور کامل مدیریت کرد. در واقع شما تنها زمانی می توانید آن را در وجود خود مدیریت کرده و به بالاترین حد ممکن برسانید که به طور کامل آموزش آن را دیده باشید و بدانید که نسبت به خودتان باید چگونه آن را افزایش دهید. ما در اپلیکیشن گام برتر آموزش های رایگان فوق العاده ای در این رابطه برای شما قرار داده ایم که مشاهده آن ها حتماً می تواند تأثیر بسزایی در افزایش انگیزه شما داشته باشد. پس فرصت را از دست ندهید و همین حالا با کلیک روی تصویر زیر، از این آموزش های رایگان استفاده کنید.

The best motivational speakers in the worldمطالبی که مناسب شماست:

بهترین جملات انگیزشی دانش آموزان
بهترین جملات انگیزشی دانش آموزان
جملات انگیزشی برای ورزشکاران
جملات انگیزشی برای ورزشکاران
جملات انگیزشی انگلیسی
جملات انگیزشی انگلیسی

پاسخ به سوالات

 1. محدثه صباحی

  سیر کردن در زندگی افراد موفق، خوندن داستان پر فراز و نشیب اونها در راه رسیدن به موفقیت و در نتیجه هضم تجربه از اونها و گاهی حتی الگو قرار دادن اونها برای کسانی که در حال تلاش برای رسیدن به موفقیت هستند، میتونه کمک خیلی بزرگی باشه..
  عالی بود.. ممنون از شما

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقت بخیر

   بله حتما همین طوره…ممنون از نظر شما

   خوشحالیم که در حال برداشتن گام برتر زندگیتون هستید…موفق باشید

 2. بیتا محمدیان

  با درود فراوان خدمت شما بسیار مقاله ی جذاب و تاثیر گذار بود منکه خیلی کیف کردم گفته های انگیزشی بزرگان واقعا راههای ساده و تاثیر گذار هست برای یک پرواز خوب و عالی اول باید نترسی بعد باور داشته باشی می توانی پرواز کنی و مورد بعدی که بسیار مهم هست تلاش برای پرواز و در مسیر پرواز بودن هست هم پروازیهای من امیدوارم با هم پرواز بسیار خوبی را تجربه کنیم

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقت بخیر

   ممنون ازتون

   خوشحالیم که در حال برداشتن گام برتر زندگیتون هستید و از این مقاله لذت بردید…موفق باشید

 3. رقیه کریمی

  سلام.برای سخنران انگیزشی شدن باید اول سطل وجودی خود شخص پر از انرژی .انگیزه و… باشد قدرت بیان خوبی هم برای جذب کردن داشته باشد و هم این که خودش را باور داشته باشد که به طبع آن اعتماد به نفس هم بالا میرود.

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقت بخیر

   بله حتما همین طور هستش

   خوشحالیم که در حال برداشتن گام برتر زندگیتون هستید…موفق باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --

محصول آموزشی بگیر، اگه راضی بودی پولشو بده!
close-image