جملات انگیزشی کنکور

یکی از بهترین راه ها برای رسیدن به موفقیت در کنکور، خواندن جملات انگیزشی کنکور است. این جملات می‌توانند به شدت انگیزه ما را افزایش دهند و کاری کنند که بهتر از همیشه برای رسیدن به هدف خود تلاش کنیم. همچنین خودباوری بسیار زیادی در وجود ما ایجاد می‌کنند و تکرار آن ها می‌تواند سرعت ما را در راه رسیدن به موفقیت چندین برابر کند. در این مقاله، جملات انگیزشی کنکور را برایتان آماده کرده ایم که اگر کنکوری هستید، بتوانید با انگیزه فوق العاده بالایی درس بخوانید و به قبولی در کنکور نزدیک تر از همیشه باشید. در مقاله جملات انگیزشی دانش آموزان هم به تعداد دیگری از این جملات برای کنکوری ها و همچنین سایر دانش آموزان اشاره کرده ایم که پیشنهاد می‌کنم حتماً آن را هم مطالعه کنید.

جملات انگیزشی کنکور

هدف های بزرگ، همت های بلند می‌خواهد.

برای رسیدن به هر هدف بزرگی، مسلماً باید تلاشی در حد و اندازه های همان هدف داشته باشیم. نمی توان انتظار داشت مثلاً با روزی نیم ساعت تمرین ورزشی مانند تیراندازی، انتظار قهرمانی در المپیک را داشته باشیم! درکنکور نیز همین طور است؛ اگر شما تلاش زیادی برای قبولی در کنکور نکنید و به استراحت و تفریح بیش از حد بپردازید، قطعاً رسیدن به هدفتان رویای غیر قابل دسترسی خواهد بود. پس به همان اندازه هدفتان که قبولی در کنکور است تلاش مناسبی انجام دهید.

جملات انگیزشی کنکور - هدف های بزرگ، همت های بلند می‌خواهد

نکات انگیزشی کنکوری

ذهن انسان به هر چیزی اعتقاد داشته باشد و آن را باور کند، به آن خواهد رسید. ناپلئون هیل

باورها نقش بسیار پررنگی در زندگی ما دارند و می توانند مسیر زندگی مان را به کلی عوض کنند. به قول یکی از بزرگان دنیا: “شما آن چیزی را که می‌بینید باور نمی‌کنید، بلکه آنچه را که باور دارید می‌بینید.

این یعنی باورهای ما به قدری قدرتمند هستند که می‌توانند حتی دید ما را نسبت به زندگی به کلی تغییر دهند! پس با توجه به این قدرت عجیب و غریب باورها، می‌توان گفت که اگر چیزی را باور کنیم و ایمان داشته باشیم که می خواهیم به آن برسیم، قطعاً به آن خواهیم رسید و اتفاقات بسیار خوبی برای ما رخ خواهد داد. دقیقا همان طور که ناپلئون هیل در این جمله به موضوع باورهای اشاره کرده است. شک نکنید اگر خود را باور داشته باشید و مطمئن باشید که به موفقیت در کنکور خواهد رسید، این اتفاق بدون شک برایتان خواهد افتاد.

جملات انگیزشی کنکور - ذهن انسان به هر چیزی اعتقاد داشته باشد و آن را باور کند، به آن خواهد رسید.
جملات انگیزشی کنکور – ذهن انسان به هر چیزی اعتقاد داشته باشد و آن را باور کند، به آن خواهد رسید.

اگر انتظار دارید بدون درس خواندن شغل خوبی به دست آورید، مثل این است که انتظار داشته باشید بدون دویدن در مسابقه‌ ماراتن برنده شوید.

درس و تحصیلات یکی از مهم ترین لازمه ها برای رسیدن به شغلی مناسب است. در این دوره و زمانه اگر تحصیلات بالایی نداشته باشید، به دست آوردن شغلی خوب کمی برایتان سخت خواهد شد. شک نکنید که تلاش‌های امروز شما برای قبولی در کنکور و ادامه دادن تحصیلات، نتیجه فوق العاده ای خواهد داشت و موفقیت های خوبی را نصیب تان خواهد کرد.

جملات انگیزشی کنکور درباره درس خواندن و انتخاب شغل

جملات انگیزشی کنکور

یا به اندازه بزرگی آرزوهایت تلاش کن، یا به اندازه بزرگی تلاشت آرزو کن.

این جمله به قدری فوق‌العاده است که می‌توان بارها آن را با خود تکرار کرد و از آن انگیزه گرفت. اگر آرزوهای بزرگی در سر دارید، باید به همان اندازه نیز تلاش کنید. در جملات قبل نیز گفتم که هدف بزرگ، تلاش زیاد نیز می خواهد و اگر نخواهیم برای هدفمان تلاش کنیم، قطعاً به موفقیتی نخواهیم رسید. اگر حاضر به تلاش کردن نیستید، آرزوهای بزرگ هم در سر نداشته باشید و انتظار قبولی در کنکور را از سر خود بیرون کنید.

جملات انگیزشی کنکور - یا به اندازه بزرگی آرزوهایت تلاش کن، یا به اندازه بزرگی تلاشت آرزو کن.

موفقیت در کنکور

ستاره‌ها را هدف گرفته‌اید؟ خوب است، ولی اول باید همین پایین سفینه‌تان را بسازید.

لازمه رسیدن به هر هدفی این است که ابتدا مسیر آن هدف را هموار کنیم و تجهیزات لازم برای رسیدن به آن را برای خود بسازیم.

پس اگر اهداف بزرگی در سر دارید و نمی‌خواهید به راحتی آنها را از دست بدهید، همین حالا تجهیزات آن هدف خود را آماده کنید و بعد به فکر رسیدن به آن باشید، مسلماً نمی توانید فقط آرزوی قبولی در کنکور را داشته باشید زمانی که تلاشی در کار نباشد، این آرزو برایتان در همان حد آرزو باقی خواهد ماند.

جملات انگیزشی کنکور - ستاره‌ها را هدف گرفته‌اید؟ خوب است، ولی اول باید همین پایین سفینه‌تان را بسازید.

جملات کوتاه انگیزشی کنکور

طوری درس بخوانید که انگار فردایی وجود ندارد. اگر همه‌ درس‌هایتان را برای فردا بگذارید خیلی دیر می‌شود.

برای اهداف بزرگ خودتان که احتمالاً اکنون قبولی در کنکور است طوری برنامه ریزی کنید که گویا وقت زیادی ندارید. این گونه قطعاً تلاش تان را افزایش خواهید داد و تمام تلاشتان را می‌کنید که خیلی سریع به هدف برسید. در واقع باید اینگونه فکر کنید که هر چه بیشتر زمان را هدر بدهید و کارها را به فردا موکول کنید، دیرتر و دیرتر می شود و شانس قبولی شما در رسیدن به هدف تان نیز کاهش خواهد یافت.

جملات انگیزشی کنکور - طوری درس بخوانید که انگار فردایی وجود ندارد. اگر همه‌ درس‌هایتان را برای فردا بگذارید خیلی دیر می‌شود.

جملات انگیزشی برای موفقیت در کنکور

تحصیلات گیره‌ای است که زندگی شما را هنگام سختی‌ها یکپارچه نگه می‌دارد و جلوی از هم پاشیدن آن را می‌گیرد.

این جمله تشبیه فوق العاده خوبی نسبت به درس و تحصیلات داشته است. واقعاً کسی که علم و سواد و تحصیلات بالایی دارد، قطعاً در سختی ها و مشکلات عاقلانه‌تر عمل می‌کند و نمی‌گذارد زندگی اش به یکباره نابود شود. اما افراد دیگر ممکن است با کوچکترین مشکلی شیرازه زندگی شان از هم پاشیده شود و به علت نداشتن آگاهی بالا، اتفاقات بسیار بدی برایشان رخ دهد.

اگر نمی خواهید جزء دسته دوم باشید، همین حالا وقتش است که جلویش را بگیرید و با تلاش های اکنون خود بتوانید از تهدیدها و سختی های آینده برای خود فرصت ایجاد کنید.

جملات انگیزشی کنکور - تحصیلات گیره‌ای است که زندگی شما را هنگام سختی‌ها یکپارچه نگه می‌دارد و جلوی از هم پاشیدن آن را می‌گیرد.
جملات انگیزشی کنکور – تحصیلات گیره‌ای است که زندگی شما را هنگام سختی‌ها یکپارچه نگه می‌دارد و جلوی از هم پاشیدن آن را می‌گیرد.

زندگی آن‌قدر هم پیچیده نیست، عادت‌های خوب و سخت‌کوشی، تمام چیزی است که برای موفقیت و برنده شدن احتیاج دارید.

دو مورد از مهمترین ویژگی های افراد موفق همین عادت های خوب و سخت کوشی هستند. تصور کنید شما چند عادت مثبت در زندگی خود داشته باشید و آنها را با جدیت فراوان دنبال کنید. به نظرتان آن موقع شانس موفقیت تان چقدر خواهد بود؟ قطعاً ده ها برابر یک فرد معمولی! پس اگر می‌خواهید به اهداف بزرگ خود برسید، خیلی آن را برای خود بزرگ نکنید و از آن غول بزرگی نسازید. با همین دو ویژگی مثبت می‌توان به اهداف خود رسید و زندگی رویایی را برای خود رقم زد.

جملات انگیزشی کنکور - زندگی آن‌قدر هم پیچیده نیست، عادت‌های خوب و سخت‌کوشی، تمام چیزی است که برای موفقیت و برنده شدن احتیاج دارید.

جملات انگیزشی کنکور برای امتحان

کسی که در آفتاب زحمت کشیده، حق دارد در سایه استراحت کند.

انسان ها به طور کلی به دو دسته تقسیم می شوند: اول آنهایی که به استراحت و تفریح می پردازند و در آینده زندگی بسیار سختی خواهند داشت، و دوم افرادی که در ابتدا کارهایی انجام می‌دهند که دیگران حاضر نیستند انجام دهند تا بعدا کارهایی بکنند که دیگران قادر به انجام آنها نیستند. قطعاً اگر جزء دسته دوم باشید و تلاش‌های زیادی برای هدف خود انجام دهید، آینده فوق‌العاده‌ای در انتظارتان خواهد بود.

جملات انگیزشی کنکور - کسی که در آفتاب زحمت کشیده، حق دارد در سایه استراحت کند.

انگیزشی کنکور

شغل‌ها و مدیران عوض می‌شوند. چیزی که برای شما باقی می‌ماند و به رشد و موفقیت‌تان کمک می‌کند تحصیلات‌تان است.

هر انسانی ممکن است در طول زندگی خود با انسان های زیادی روبه رو شود و شغل های زیادی عوض کند و خیلی اتفاقات دیگر برایش بیفتد. می توان گفت خیلی از چیزها به مرور تغییر می‌کنند و از بین می روند. اما چیزی که همیشه در ذهنتان خواهد ماند و در راه موفقیت به شما کمک خواهد کرد، علم ها و تحصیلات شما هستند.

مسلماً هیچ گاه نمی توان از دانش شما کم کرد اما روز به روز می‌توان به آن افزود. پس می توان گفت علم و تحصیلات یکی از مهم ترین فاکتورهای رسیدن به موفقیت هستند. همین حالا برای داشتن آنها تلاش کنید تا موفقیت را در آینده به خود نزدیک ببینید.

جملات انگیزشی کنکور - شغل‌ها و مدیران عوض می‌شوند. چیزی که برای شما باقی می‌ماند و به رشد و موفقیت‌تان کمک می‌کند تحصیلات‌تان است.

متن انگیزشی کنکور

اگرچه کسی نمی‌تواند به عقب برگردد و شروعی عالی داشته باشد، اما هرکسی می‌تواند از الآن شروع کند و یک پایان عالی داشته باشد. (کارل برد)

هیچ انسانی نمی‌تواند گذشته را برای خود بازگرداند و به عقب برگردد. اما آینده را که می‌تواند برای خود آن طور که می خواهد بسازد!

اگر تاکنون زندگی موفقی نداشته اید و یا از آینده خود می‌ترسید و می‌خواهید در آینده موفق شوید، از همین حالا تلاش را برای رسیدن به هدف خود شروع کنید و آینده را آن طور که می‌خواهید بسازید.

جملات انگیزشی کنکور - اگر چه کسی نمی‌تواند به عقب برگردد و شروع عالی داشته باشد، اما هر کسی می‌تواند از الآن شروع کند و یک پایان عالی بسازد

جملات انگیزشی درس خواندن

از این که باید اجباراً برای دستیابی به اهداف بزرگ­ تر، از برخی موارد خوب چشم پوشی کنید، هراس نداشته باشید.

برخی مواقع برای رسیدن به یک هدف و آرزوی بزرگ باید آرزوهای کوچک‌تر را قربانی کنیم و از آنها بگذریم. درست است که این قربانی کردن شاید کمی ترس داشته باشد و منجر به افزایش استرس و ناراحتی در وجود شما شود؛ اما رسیدن به آن هدف بزرگ آنقدر شیرینی و خوشی دارد که تمام این ناراحتی ها را از بین ببرد. برای موفقیت در کنکور شما باید کمی لذت ها و تفریحات خود را قربانی کنید تا به هدف اصلی خود برسید…

جملات انگیزشی کنکور - از این که باید اجباراً برای دستیابی به اهداف بزرگ­ تر، از برخی موارد خوب چشم پوشی کنید، هراس نداشته باشید...

جملات انگیزشی کوتاه برای موفقیت

هرگز تسلیم نشو. سرباز پیاده در شطرنج اگر تا آخر ادامه بدهد، وزیر می‌شود.

خیلی از افرادی که به موفقیت رسیدند، انسان هایی بودند که هیچ کس تصور این را نمی‌کرد که آنها روزی به موفقیت برسند.

مثلاً آلبرت انیشتین از شدت کند ذهنی از مدرسه اخراج شد! اما با تلاش و استقامت خود به یکی از باهوش ترین و موفق ترین افراد دنیا تبدیل شد.شما هم از این پس می‌توانید زندگی خود را طوری بسازید که خودتان می‌خواهید و آنقدر تلاش کنید که به هدف اصلی خود برسید.

جملات انگیزشی کنکور - هرگز تسلیم نشو. سرباز پیاده در شطرنج اگر تا آخر ادامه بدهد، وزیر می‌شود.
جملات انگیزشی کنکور – هرگز تسلیم نشو. سرباز پیاده در شطرنج اگر تا آخر ادامه بدهد، وزیر می‌شود.

شما هیچ گاه نمی توانید زندگی خود را تغییر دهید؛ مگر این که آنچه را روزانه انجام می دهید تغییر دهید.

جالب است که اکثر افراد می‌خواهند نتیجه های جدید و موفقی بگیرند اما همان کارهای روزانه خود را تکرار کنند و تغییری در زندگی خود شکل ندهند! مسلماً این یک خواسته کاملا بیجا است و تغییر دادن زندگی بدون تلاش امکان پذیر نیست. باز هم تکرار می‌کنم شما می توانید آینده را به نفع خودتان بسازید؛ فقط کافیست که خودتان بخواهید و برای آن تلاش کنید.

جملات انگیزشی کنکور - شما هیچ گاه نمی توانید زندگی خود را تغییر دهید؛ مگر این که آنچه را روزانه انجام می دهید تغییر دهید.

جملات امید دهنده به کنکوری ها

همیشه به آنچه می خواهید فکر کنید، نه به چیزهایی که از آن می ترسید!

برخی از افراد هستند که بیشتر از این که به خوبی ها و اتفاقات مثبت فکر کنند، جنبه منفی قضیه را نگاه می‌کنند و خود را ناامید می‌کنند. در صورتی که این کاملاً اشتباه است. آن ها برای موفقیت در کنکور به جای اینکه بگویند “اگر قبول شوم چقدر اتفاقات فوق العاده برایم می افتد و  …، می‌گویند اگر در کنکور قبول نشوم چه خواهد شد؟”

طبیعی است که این ترس بر شما غالب خواهد شد و جلوی اتفاقات مثبت را تا حدودی برایتان خواهد گرفت. البته وجود این ترس تا حدی ضروریست و می‌تواند محرک شما برای تلاش کردن و رسیدن به هدفتان باشد. اما اگر این ترس از حد خود بگذرد، قطعاً اتفاقات خوبی را در پی نخواهد داشت.

جملات انگیزشی کنکور - همیشه به آنچه می خواهید فکر کنید، نه به چیزهایی که از آن می ترسید!
جملات انگیزشی کنکور – همیشه به آنچه می خواهید فکر کنید، نه به چیزهایی که از آن می ترسید!

امیدوارم با استفاده از این جملاتی که در این مقاله گفته شد، بتوانید بهترین اتفاقات را برای خود رقم بزنید و با افزایش انگیزه و انرژی خود، بیشتر از همیشه برای موفقیت در کنکور تلاش کنید.

اگر از این جملات لذت بردید و انگیزه تان را افزایش دادید، پیشنهاد می‌کنم حتماً مقاله ” جملات انگیزشی ” را که در آن به بیش از 100 جمله و پوستر اختصاصی انگیزشی اشاره کرده ایم را هم مطاله کنید. همچنین اگیر می‌خواهید ثروتمند شوید و به موفقیت مالی برسید، حتماً مقاله جملات انگیزشی برای موفقیت مالی را هم مطالعه کنید.

یک پیشنهاد؛ هر کدام از جملات این مقاله را که لذت بیشتری بردید و انگیزه بیشتری گرفتید را در بخش نظرات برای ما بنویسید تا بتوانید به اندازه خودتان در افزایش انگیزه دیگران نیز سهیم باشید.

امیدوارم روی قله های موفقیت ببینمتان…


نویسنده: پارسا هموله
نویسنده: پارسا هموله از تیم گام برتر

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*

اینستاگرام ما فقط یک صفحه اینستاگرام نیست
ما را دنبال کنید
close-image

چطور از راه تدریس به درآمد
چند میلیونی برسیم؟

ورود
close-link