انگیزه برای درس خواندن

انگیزه درس خواندن … فکر نمی‌کنم تعداد دانش آموزانی که در جواب سوال ” آیا از درس خواندن لذت می‌برید؟” جواب مثبت بدهند زیاد باشد! به اطراف خودتان و نوجوانان و دانش آموزانی که مشغول درس خواندن هستند دقت کنید. آیا اثری از انگیزه و نشاط درون آن ها می‌بینید؟ اگر خودتان جز این دسته از دانش آموزان هستید اصلاً نگران نباشید! در این مقاله قرار است 10 تکنیک فوق العاده برای افزایش انگیزه درس خواندن برایتان بیان کنیم که بتوانید با استفاده از آن ها این ویژگی را درون خودتان تقویت کنید. این 10 راهکار عبارتند از:

 1. فقط روی هدف خود تمرکز کنید
 2. انگیزه برای انسان مانند…
 3. انگیزه هدف می خواهد
 4. قبل از مبارزه گرم کنید!
 5. خود را در رودخانه پرت کنید!
 6. از تکنیک 5 دقیقه استفاده کنید
 7. به دنبال سبک خاص خودتان باشید
 8. جواب پس بده!
 9. هدفت را کوچک کن
 10. درگیر حاشیه نشوید

پیشنهاد می‌کنم علاوه بر مطالعه این مقاله و راه های فوق العاده افزایش انگیزه درس خواندن، حتماً سری هم به مقاله راه های افزایش انگیزه بزنید و انگیزه خود را به بهترین شکل ممکن تقویت کنید.

1. فقط روی هدف خود تمرکز کنید

اولین پاسخ برای سوال چگونه برای درس خواندن انگیزه پیدا کنیم ، این است که هدف گذاری خوبی کنید. انگیزه در هرکاری و هر زمینه ای و برای رسیدن به هر موفقیتی اساسی ترین فاکتور است؛ از میان همه این انگیزه ها، انگیزه درس خواندن از جمله سخت ترین انگیزه هایی است که می توان آن را ایجاد کرد و مهم تر اینکه آن را حفظ کرد. مخصوصاً با وجود افراد منفی و سیل عظیمی از فارغ التحصیلانی که به اشتباه و بدون هدف درس خواندند و ماحصل حدود شانزده سال درس خواندن آن ها فقط یک برگه به اسم مدرک کارشناسی شده که عملا کاربرد چندانی هم ندارد!

افرادی که به این ترتیب درس خوانده اند، کم نیستند و الآن به هیچ وجه انگیزه درس خواندن ندارند و به شدت تاثیر منفی بر دانش آموزان و دانشجویانی که در داستان انگیزه درس خواندن و وادی درس و تحصیل هستند و نیاز به انرژی دارند و  با حرف هایی از قبیل ” اونایی که درس خوندن مگه چی شدن که تو!؟ ” نا امیدی را بر جسم و جان این افراد تزریق می کنند.

در صورتی که هر کسی اصولی و با هدف مشخص درس بخواند، بدون شک می تواند هم خودش موفق شود و از آن موفقیت دیگران را بهره مند کند. پس همان طور که در مقاله شب امتحان هم گفتم، بی خیال حرف های مردم شوید و فقط روی هدفتان تمرکز داشته باشید.

صحبت های افراد مفی باف را جدی نگیرید و روی هدفتان تمرکز کنید

2. انگیزه برای انسان مانند…

همان طور که گفته شد، انگیزه اولین و مهم ترین فاکتور در انجام هرکاری است و اگر دانش آموزی انگیزه درس خواندن نداشته باشد، حتی اگر بهترین اساتید کشوری را هم داشته باشد، بهترین کتاب های کمک آموزشی و بهترین امکانات و خدمات رفاهی هم در اختیار داشته باشد، باز هم موفق نمی شود. چرا که انگیزه آن حس و حالی است که به شخص انرژی می دهد که از داشته ها و حتی از نداشته ها به عنوان فرصت استفاده کند و موفق شود.

تصور کنید شما یک ماشین لوکس اسپرت با بهترین آپشن ها را دارید؛ این ماشین فوق العاده، تا وقتی که چیزی به اسم بنزین نداشته باشد حرکت نخواهد کرد! دیگر نمی توانید با ماشینتان جایی سفر کنید و حتی ماشین را تا سرکوچه برای نشان دادن به رفقا ببرید!

شما هم بدون انگیزه دقیقاً همین طور هستید؛ بهتر است بگویم که اگر شما همه چیز داشته باشید ولی انگیزه نداشته باشید به هیچ هدفی نخواهید رسید و اگر هیچ چیزی نداشته باشید ولی انگیزه داشته باشید می توانید موفق شوید!

ارزش پولی بنزین شاید در مقایسه با ارزش ماشین لوکس اسپرت کم تر باشد اما در ایجاد انگیزه درس خواندن همه چیز پول نیست و انگیزه مهم تر است؛ حتی در حوزه کسب و کار هم همینطور است؛ بسیاری از جوانان تصور می کنند مشکل اصلی شان از اینکه درآمدی ندارند نداشتن سرمایه اولیه است، در صورتی که بسیاری از کارآفرینان موفق، بدون هیچ سرمایه ای کار را شروع کردند و چه بسا گروهی از آنان با حساب های مالی منفی و بدهی های فراوان کار را البته با انگیزه شروع کردند و حال از زندگی خود لذت می برند. حتی می توانید برای افزایش انگیزه خود، یک کلیپ انگیزه برای درس خواندن به صورت روزانه هم نگاه کنید.

انگیزه برای انسان مانند سوخت برای خودرو است

3. انگیزه هدف می خواهد

یکی از دلایل اصلی نبود انگیزه درس خواندن، نبود هدف است و برای اینکه انگیزه برای درس خواندن داشته باشید، حتماً باید از قبل هدفی سوزان داشته باشید. هدف سوزان کشف کردنی است و برای اینکه بتوانید هدف سوزان منحصر به فرد خودتان را کشف کنید پیشنهاد می کنم کتاب “نیتروکنکور” که به قلم بنده چاپ شده است را مطالعه کنید.

مسیر رسیدن به هر هدفی پر از فراز و نشیب و پر از پستی و بلندی است؛ برای رسیدن به هر هدفی باید سختی هایی را تحمل کرد و اصلاً موفقیت بدون هدف معنا ندارد!

مثلاً آقا پسری را تصور کنید که اسم عاشق را به یدک می کشد و وقتی از او می پرسید این دختر خوش بخت و خوش شانس کیست؟! معشوق تو کیست؟ در جواب بگوید دختر خانمی در کار نیست من عاشقم فقط ! دقیقا همینطور، موفقیت هم بدون هدف معنایی ندارد! همانطور که عاشقی بدون معشوق معنایی ندارد. این هدف یا همان معشوق است که به شما انگیزه وانرژی می دهد تا بتوانید مسیری سخت را طی کنید و به موفقیت برسید.

یکی از دلایل اصلی نبود انگیزه درس خواندن ، نداشتن هدف است
یکی از دلایل اصلی نبود انگیزه درس خواندن ، نداشتن هدف است

4. قبل از مبارزه گرم کنید !

برای به دست آوردن انگیزه درس خواندن باید مثل یک رزمی کار حرفه ای عمل کنید! اگر با رشته های ورزشی به خصوص رشته های رزمی آشنایی داشته باشید، می دانید که یک رزمی کار حرفه ای قبل از مسابقه با تمرین های مناسب مثل حرکات کششی و…. بدن خود را گرم می کند. گرم کردن معمولا شامل حرکاتی به نسبت سبک تر و کم شدت تر از حرکاتی است که در رینگ مبارزه اجرا می شود و چه بسا برخی از ورزشکاران که جوانند و جویای نام با گرم نکردن قبل از مسابقه یا حتی داخل باشگاه آسیب های جدی فیزیکی  دیده اند.

برای به دست آوردن انگیزه درس خواندن باید ابتدا با درس های سبک تر یا فصل ها و مبحث های سبک تر مطالعه را استارت بزنید تا لذت پیشرفت و مطالعه را بچشید و سپس آهسته ولی پیوسته به سراغ مباحث سخت تر بروید و آن ها را از پا درآورید. مثل هنرجویی که از کمربند سفید یک رشته رزمی شروع به کار می کند و به ترتیب خود را به کمربند مشکی و… می رساند. پیشنهاد می کنم اگر شما هم جز افرادی هستید که هدفتان گرفتن نمره 20 در مدرسه یا دانشگاه است حتماً مقاله چگونه نمره 20 بگیریم را هم مطالعه کنید.

5. خود را در رودخانه پرت کنید !

یکی از راه های رسیدن به انگیزه درس خواندن، این است که خودتان را در رودخانه ای بزرگ و پر خروش پرت کنید! به این ترتیب که جمعی از دانش آموزان درس خوان و موفق را پیدا کنید و سپس خودتان را در این جمع به هر ترتیبی که شده  جا کنید!

همین که شما در جمع این دانش آموزان باشید دانش آموزانی که به اصطلاح عامیانه ” تو باغ هستن…! ” برای انگیزه درس خواندن شما کافی است؛ چرا که بدون شک تحت تاثیر وضعی این افراد قرار گرفته و شما هم انگیزه درس خواندن پیدا می کنید. سعی کنید رفیق و دوستی برای خود انتخاب کنید که شبیه این تیپ باشد تا از او تاثیر مثبت بگیرید و پیشرفت کنید.

شاید وارد شدن به این جمع‌ها برای بار اول کمی سخت باشد، اما اگر انگیزه درس خواندنتان را بالا بیاورید، حتماً می‌توانید در خیلی راحت‌تر وارد جمع‌های بچه‌های درس خوان شوید و خودتان را پیشرفت بدهید. برای این که بتوانید انگیزه درس خواندنتان را بالا بیاورید، باید جملات انگیزشی مخصوص خودتان را داشته باشید. خب، از آنجایی که ما دوست نداریم که کار شما سخت شود، در مقاله‌ای به نام بهترین جملات انگیزشی کنکور برای درس خواندن، بهترین و زیبا‌ترین جملاتی که باعث افزایش انگیزه شما می‌شود را گردآوری کرده‌ایم. پیدا کردن این جملات طلایی کار بسیار سختی بود، اما چون برای شما این کار را می‌کردیم، تمام سختی‌ها را به جان خردیم و سه شبانه روز کامل کار کردیم. امیدوارم که حتماً آن را بخوانید و جملات مخصوص خودتان را چیدا کنید. 

برای افزایش انگیزه درس خواندن ، در جمع دانش آموزان درس خوان باشید
برای افزایش انگیزه درس خواندن ، در جمع دانش آموزان درس خوان باشید

6. از تکنیک 5 دقیقه استفاده کنید

یکی از اصلی ترین مشکل بسیاری از افراد حتی در زمینه های غیر درسی مشکل ” شروع کردن ” است. به همین دلیل انگیزه درس خواندن ندارند!

راه حل این مشکل تکنیکی فوق العاده به اسم تکنیک 5 دقیقه استغ به این ترتیب که حس و حال انجام هرکاری را که ندارید فقط و فقط به مدت 5 دقیقه انجامش دهید. 5 دقیقه مدت زمانی بسیار بسیار اندک است و عملا هیچ کسی را اذیت نمی کند و بعد از 5 دقیقه انجام دادن آن کار اگر دوست نداشتید کار مورد نظر را متوقف کرده و انجام ندهید!

معمولا بسیاری از این افراد که در شروع کردن مشکل دارند مانند انباری از باروتند که فقط لنگ یک جرقه کوچکند و وقتی که جرقه ای به آنها برسد، کار را به بهترین شکل ممکن انجام می دهند و به پایان می رسانند. شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که در تابستان سال های گذشته به اجبار برای یک کلاس آموزشی ثبت نام شده اید در صورتی که هیچ علاقه ای به آن نداشتید. پس از آن که چند جلسه از کلاس را شرکت کردید و رفتار استاد و محتوای کلاس را دیدید علاقه مند شدید و حتی در آن زمینه رشد و پیشرفت چشمگیری هم داشته اید.

7. به دنبال سبک خاص خودتان باشید

هر انسان با انسان دیگر تفاوت های اساسی دارد هیچ دو انسانی یکسان نیستند؛ حتی دوقلو ها هم که پدر و مادرشان یکی است و حتی از نظر ظاهری بسیار شبیه هم هستند، از نظر ژنتیک فقط 65 درصد شبیه هم اند و 35 درصد با هم تفاوت دارند! هر دانش آموزی سبک و مزاج مطالعاتی خاص خودش را دارد، لطفا فقط تقلید نکنید بلکه اصول راه و اصول مطالعه و درس خواندن را یاد بگیرید و آنگاه خودتان با سبک  شخصی خاص خودتان کار را پیش ببرید.

درس خواندن مثل بازی شطرنج است؛ شما باید اصول آن یعنی نحوه حرکت مهره ها را بلد باشید همین و بس. یعنی پس از اینکه اصول کار را یاد گرفتید شروع کنید و دست به کار شوید و سبک خاص خودتان را پیاده کنید. این به شما انرژی و انگیزه می دهد. در این صورت انگیزه درس خواندن که چیزی نیست، موفقیت های بزرگ پیش رویتان زانو می زند! گروهی عادت کرده اند که همه چیز و همه کار را فرمولیزه کنند، در صورتی که این کار ابتکار عمل و انرژی و انگیزه را از آنها خواهد گرفت. پس به دنبال سبک خاص خودتان باشید تا همیشه پر انرژی و با انگیزه باشید .

درس خواندن مانند بازی شطرنج است و باید برای آن انگیزه داشته باشید

8. جواب پس بده !

یکی از راه های ایجاد انگیزه درس خواندن این است که لیستی از افرادی که خاطرشان برایتان عزیز است را تهیه کنید و طی دیداری به تک تک آنها قول بدهید که خودتان را به فلان هدف می رسانید.

این کار باعث می شود زمانی که تنبلی سراغتان می آید یاد عزیزانتان بیفتید و اینکه به آنها قول موفقیت داده اید و هیچ انسانی دوست ندارد پیش عزیزش بی عرضه جلوه کند! این ترفند شب و روز را از شما می گیرد و شما را به سمت هدف هل می دهد! انسان برای رسیدن به هدف علاوه بر اشتیاق و علاقه نیاز به ترس مفید هم دارد که در روان شناسی به استرس مفید معروف است.

9. هدفت را کوچک کن

رسیدن به هدف بزرگ در وهله اول و ابتدای کار امکان پذیر نیست و به همین دلیل گروهی از دانش آموزان انگیزه درس خواندن را همان ابتدای کار از دست می دهند. برای مثال کسی که هدفش موفقیت در کنکور است، درصورتی که کنکورش یکسال دیگر برگزار می شود، باید هدف بزرگتر یعنی موفقیت در کنکور را به چند هدف کوچکتر خرد کند تا راحت تر و با انرژی و انگیزه بیشتر بتواند به هدف برسد.

مثلا می تواند بودجه بندی کلی کنکور را به 10 بودجه بندی کوچکتر تقسیم کند و هر کدام را به ترتیب مطالعه کرده و پس از اتمام مطالعه و مرور کردن آن بخش، خود را مورد ارزیابی قرار دهد و آزمون تستی بدهد و در زمان استاندارد خود را بسنجد تا متوجه نقاط قوت و ضعف خود شود. به علاوه اینکه از سردرگمی یکساله هم فارغ شود و با آرامش روان سراغ بخش های دیگر برود و به همین ترتیب کار را پیش ببرد. وگرنه این گفتگوی درونی او را بیچاره خواهد کرد که” کو تا یه سال دیگه …؟؟؟ ” هنوز یکسال وقت دارم !!!

در مقاله موفقیت در کنکور به تکنیک های فوق العاده ای برای قبولی و موفقیت در این آزمون اشاره کرده ایم و راه هایی برای افزایش انگیزه درس خواندن در کنکور برای شما بیان کرده ایم که پیشنهاد می‌کنم حتماً آن را هم مطالعه کنید.

برای رسیدن به اهداف بزرگ، آن ها را به هدف های کوچک تر تبدیل کنید

10. درگیر حاشیه نشوید

یکی دیگر از موانع انگیزه درس خواندن حاشیه های درس و کنکور و… است، درصورتی که عملا هیچ اهمیتی ندارند و بیشتر جنبه تبلیغاتی و وسیله ای برای بیشتر لایک و بازدید  خوردن پست ها هستند!!!

برای مثال دستور العمل قطعی حذف کنکور از امسال و یا اینکه بیشتر شدن ظرفیت فلان رشته یا کم شدن ظرفیت رشته ای دیگر و هزاران خبر های حاشیه ای که هیچ تاثیر مثبتی بر درس خواندن دانش آموزان ندارند و فقط و فقط ذهن دانش آموزان را درگیر می کنند و بسیارند کسانی که متن و اصل کار را رها کرده و بیشتر به حاشیه ها می پردازند ( این گروه معمولا بیشتر در معرض گوشی و اینترنت قرار دارند!!!)

اگر به طور منطقی به قضیه نگاه کنیم شما به عنوان یک دانش آموز توانایی و یا تاثیر گذاری در تصمیم گیری های کلان آموزشی کشور را ندارید و تنها اتفاقی که با پرداختن به حاشیه ها می افتد تلف شدن وقت و زمان شماست که فوق العاده ارزشمند است به جای پرداختن به حاشیه ها که نتیجه ای جز نا امیدی و بی انگیزگی ندارد. پس همان طور که در مقاله برنامه ریزی درسی هم گفتیم بر مطالعه و پیشرفتتان تمرکز کنید. زیرا در این صورت برنده بازی شما خواهید بود، زمانی که دیگر دانش آموزان وقتشان را با حاشیه ها تلف می کنند شما مطالعه کنید و از آن ها سبقت بگیرید که در اینصورت شما برنده این مسابقه خواهید بود.

ایجاد انگیزه برای درس خواندن در کودکان

همان طور که گفتیم، انگیزه مهم ترین پیش نیاز درس خواندن است، به ویژه برای کودکان. اما برای این که انگیزه درس خواندن را درکودکان پرورش دهید، بایستی حواستان به اصول تربیتی و روانشناسی کودکان باشد و پیشنهاد می کنم در این زمینه غیر از این مقاله کتاب های بیشتری مطالعه کنید تا با سازوکار تربیتی روانی کودکان آشنا شوید. هرچه آشنایی و آگاهی شما در این زمینه بیشتر باشد، بهتر می توانید با کودک خود ارتباط گرفته و انگیزه او را برای درس خواندن و فعالیت های علمی افزایش دهید.

برای ایجاد انگیزه در کودک، تشویق کردن فوق العاده موثر می باشد؛ به این ترتیب که فقط به دنبال کوچک ترین موقعیت و حرکت مثبت از طرف کودک خود باشید که او را تشویق کنید. البته ناگفته نماند تشویق باید متناسب و در حد متعادل باشد، اینطور نباشد که برای تشویق یک اسباب بازی بزرگ بخرید! چراکه به این ترتیب انتظار کودک به شکل نادرستی تغییر می کند که قطعاً درآینده مشکل ساز خواهد بود. برای مثال با یک لبخند زیبا یا یک نوازش زیبا می توانید کودک خود را تشویق کنید و اینگونه نیست که حتماً پول خرج کنید! کودک با تشویق از نظر ذهنی شرطی سازی مثبت می شود که این خود عامل تکرار عملکرد یعنی درس خواندن است؛ چرا که خاطره ای خوش با این کار در ذهن خود دارد.

همچنین استفاده از جملات انگیزشی هم راه فوق العاده خوبی برای افزایش انگیزه در کودکان و یا حتی بزرگسالان است؛ پیشنهاد می کنم با مطالعه مقاله جملات انگیزشی برای دانش آموزان تعداد بسیار زیادی از این جملات را برای خود داشته باشید و از آن ها استفاده کنید.

تاثیر ماتریس آیزنهاور بر برنامه ریزی درسی
تاثیر ماتریس آیزنهاور بر برنامه ریزی درسی

چگونه در درس خواندن منظم باشیم ؟

نظم، از مهم ترین نیازهای هر دانش آموزی برای موفقیت است. برای اینکه به هدف خود دست پیدا کنید و در امتحانات یا کنکور موفق باشید، بایستی برنامه ریزی داشته باشید و با رعایت آن، نظم را در کارهای خود ایجاد کنید. یکی از راهکارهای موثر در ایجاد نظم، استفاده کردن از جدول آیزنهاور است به این ترتیب که:

کارهای خود را به چهار دسته مهم و فوری، مهم و غیر فوری، غیرمهم و فوری و غیر مهم و غیر فوری تقسیم بندی کنید و لیستی از تمامی کارهایی که روزانه در گیر آن ها هستید را تهیه کنید و به ترتیب تک تک کارها را در یکی از چهار دسته بندی بالا قرار دهید. به این ترتیب از سردرگمی های فراوان رها می شوید و با انسجام و آرامش ذهنی مشغول به کار شوید.

نکته مهم در مورد جدول آیزنهاور این است که برای شروع کار باید از کارهای مهم شروع کنید؛ یعنی مهم و فوری را ابتدا انجام دهید و سپس سراغ مهم و غیرفوری بروید. پس از اینکه خیالتان از انجام کارهای مهم راحت شد، اگر وقت اضافه داشتید به سراغ کارهای غیر مهم بروید. شما با این روش به راحتی با مدیریت زمان می توانید هم درس بخوانید و هم به اندازه کافی تفریح داشته باشید. در هر شبانه روز 24 ساعت در اختیار دارید که زمان نسبتاً زیادی است و به راحتی می توانید با مدیریت زمان به طور منظم به تمامی کارهایتان برسید.

نظم، از مهم ترین نیازهای هر دانش آموز برای موفقیت است
نظم، از مهم ترین نیازهای هر دانش آموز برای موفقیت است

انگیزه درس خواندن در تابستان

بسیاری از دانش آموزان هم هستند که قصد دارند در تابستان برای سال بعد پیش مطالعه داشته باشند تا بتوانند نمرت خیلی بهتری بگیرند یا در کنکور قبول شوند و یا حتی دروس سال گذشته را مطالعه کنند. اما از طرفی هم بالأخره تابستان است و دوست دارند مثل همه دانش آموزان دیگر فقط به تفریح بپردازند. در این شرایط چه؟

بهترین کار این است که شما فقط به هدف خود فکر کنید و ببینید که واقعاً می ارزد که از لذت خود بگذرید تا به آن برسید یا نه؟ یعنی خب می توانید مثل همه به بازی و تفریح بپردازید یا به هدف خود برسید؛ بنشینید و با خود فکر کنید که اگر به تفریح خود برسم چه اتفاقاتی می افتد و اگر هدف خود را دنبال کنم چه می شود؟

در واقع یعنی مزایا و معایب آن ها را بررسی می کنید و اگر دیدید واقعاً مزایایش بیشتر از معایبش است، حتماً هدف خود را دنبال کنید و به چیز دیگری هم فکر نکنید. در این بین هم بهتر است از نکاتی که در همین مقاله گفته شده استفاده کنید و حتی از جملات انگیزشی و… بهره بگیرید.

برای افزایش انگیزه درس خواندن در تابستان بهترین کار این است که به هدف خود فکر کنید

بهترین راه افزایش انگیزه

در این مقاله تماماً درباره انگیزه صحبت کردیم و جوانب مهمی از آن را مورد بررسی قرار دادیم. اما شما باید این نکته را بدانید که انگیزه، بحثی نیست که به این راحتی ها بتوان از آن رد شد و با چند نکته مختصر، آن را به طور کامل مدیریت کرد. در واقع شما تنها زمانی می توانید آن را در وجود خود مدیریت کرده و به بالاترین حد ممکن برسانید که به طور کامل آموزش آن را دیده باشید و بدانید که نسبت به خودتان باید چگونه آن را افزایش دهید. ما در اپلیکیشن گام برتر آموزش های رایگان فوق العاده ای در این رابطه برای شما قرار داده ایم که مشاهده آن ها حتماً می تواند تأثیر بسزایی در افزایش انگیزه شما داشته باشد. پس فرصت را از دست ندهید و همین حالا با کلیک روی تصویر زیر، از این آموزش های رایگان استفاده کنید.

Motivation to study


نویسنده: وحید ایمنی
نویسنده: وحید ایمنی از تیم گام برتر

مطالبی که مناسب شماست:

موفقیت در کنکور
موفقیت در کنکور
راه های افزایش انگیزه
راه های افزایش انگیزه

 

بهترین جملات انگیزشی دانش آموزان
بهترین جملات انگیزشی دانش آموزان

پاسخ به سوالات

 1. علی

  هندت نات درد
  خوب بود

  پاسخ دادن
 2. ..

  اصلا کارساز نیس اینا:// همه ی مشاورا همینو میگن.
  باید نیتروکنکور بخونم ببینم فرقی میارم یا نه:///

  پاسخ دادن
 3. مونا

  سلام ببخشید خواستم نظرتون رو راجب آقای دکتر صبحان افشار مشاور و پزشک عمومی بدونم که آیا کارشون خوبه و شما قبولشون دارین؟ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقت بخیر

   دوست عزیز متاسفانه شناختی از ایشون نداریم. موفق باشید

 4. vandad

  اممم
  سلام
  راستش با این مقاله یکم بنزین اون ته باکم تکون خورد
  ولی زیاد نمیتونه کمکم بکنه
  بنظرم بهترین راه حل مشکل من و امثال من راهکتر دقیق و جز جز که امکان پذیر نیست
  در هرصورت به قول این رفیقمون تنکیوتون درد نکنه

  پاسخ دادن
 5. Words

  سلام تنکیوتون درد نکنه

  پاسخ دادن
 6. سعید

  با سلام خدمت شما…من حدود ده سالی هست که از درس و دانشگاه فاصله گرفتم و طی یکی دو ماه اخیر، اشتیاق به ادامه تحصیل باعث شد که منابع کامل امتحان ارشد رو آماده کنم.اما مشکل اینجاست که خیلی زود این اشتیاق فروکش کرد و بخاطر دوری چند ساله از درس و همچنین بالا رفتن سن(۴۰سالمه)، احساس میکنم که ذهنم توان اون رو نداره که با جوانترها رقابت کنه…ازتون خواهش میکنم بر من منت بذارین و من رو راهنمایی بفرمایید که چطور میتونم انگیزه رو در خودم زنده و با تمام قدرت شروع کنم…

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   سلام دوست عزیز

   چون پاسخ سوال شما تخصصیه و مربوط به کارشناسان تحصیلی ما میشه، پیشنهاد میکنم به شماره پشتیبانی موسسه یعنی 09038942379 در تلگرام پیام بدید تا مشاوران درسی ما اون رو بررسی کرده و به شما پاسخ تخصصی دهند.

   موفق باشید…

 7. hassan

  سلام
  خیلی مقاله خوب و موثری بود
  دست شما درد نکنه
  ممنون بابت زحماتتون

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   سلام. ممنون از نظر لطف شما. امیدوارم بتونید با این مطالب انگیزتون رو برای درس خوندن بیشتر از همیشه کنید.
   موفق باشید…

 8. Korosh

  ممنون از مطالب بسیار عالی

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   سلامت باشید. ممنون از نظر دلگرم کننده شما

 9. پارسا

  بعضی هاش شبیه حرف های شما تو کلاس مثل گرم کردن و اینا

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   سلام. ممنون از نظر شما
   بله درسته، مطالب موفقیت طوریه که معمولاً مشترکه و فرقی بین کلاس با مقاله نیست…
   موفق باشید

 10. Mahdiye frji

  👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻

  پاسخ دادن
 11. Alireza_esmali

  خیلی طولانی بود حال نداشتم بخونم ولی این عکست خیلی قشنگ شده

  پاسخ دادن
  1. مجتبی مصطفایی|مربی استعدادیابی و مهارت‌های موفقیت

   حتما سر فرصت مقاله رو مطالعه بفرمایید

   در ضمن نظر لطفتون به استاد ایمنی رو هم به ایشون عرضه خواهیم داشت .

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --

محصول آموزشی بگیر، اگه راضی بودی پولشو بده!
close-image