فن بیان مدیران

فن بیان مدیران … یکی از مهم ترین لازمه هایی که یک مدیر توانمند باید داشته باشد تا بتواند خود و کسب و کارش را به قله های موفقیت برساند، داشتن فن بیان قوی است. اکثر مدیران ما فن بیان خوبی ندارند و همین دلیل، باعث شده که کارمندانشان از آن ها به شدت ناراضی باشند و اختلافاتی میانشان به وجود بیاید. در این مقاله به تکنیک هایی برای تقویت فن بیان مدیران اشاره کرده ایم که اگر آن ها را به خوبی رعایت کنید، قطعاً می‌توانید شما هم به مدیری توانمند تبدیل شوید. پس حتماً تا انتها با ما همراه باشید…

تقویت فن بیان مدیران با 10 تکنیک فوق العاده

  1. انگیزه، مهم ترین لازمه برای کارمندانتان است
  2. کارکنان خود را تشویق کنید
  3. به هیچ وجه کارمندتان را تخریب نکنید
  4. در جمع تذکر دادن ممنوع
  5. مواظب خط قرمزها باشید
  6. فقط از کارمندان بازدهی بخواهید
  7. با کارکنان خود صادق باشید
  8. نسبت به کارمندان تان بی خیال نباشید
  9. از نظر کارکنان خود استفاده کنید
  10. کاسه صبر کارمندان را لبریز نکنید

در ادامه با این 10 تکنیک به خوبی آشنا خواهید شد…

1. انگیزه، مهم ترین لازمه برای کارمندانتان است

انگیزه، مهم ترین چیزی است که هر انسانی برای رسیدن به موفقیت و سرعت در کارهایش به آن نیاز دارد. پس طبیعی است که تا زمانی کارمندان شما انگیزه کافی برای کار کردن نداشته باشند، نه به اندازه کافی کار می‌کنند، و نه اصلاً کار آن ها بازدهی بالایی دارد.

یکی از بزرگ ترین اشتباهاتی که اکثر مدیران در این جور مواقع انجام می‌دهند، این است که نه تنها تلاشی برای بالا بردن انگیزه آن ها نمی‌کنند، بلکه با صحبت ها و بعضاً تخریب های خود کارمند خود را رسماً نابود می‌کنند! در ادامه به این نکته مفصل صحبت خواهیم کرد اما دقت داشته باشید که اگر مدیر هستید و قصد موفقیت در شغلتان را دارید، حواستان به انگیزه کارمندان خود باشد.

به کارمندان خود انگیزه دهید

2. کارکنان خود را تشویق کنید

یکی از بهترین راه هایی که می‌تواند منجر به افزایش انگیزه کارمندانتان شود، تشویق کردن آن ها مخصوصاً میان سایر کارکنان است. سعی کنید حتی به کوچک ترین بهانه ممکن هم کارمندان خود را تشویق کنید. حال این تشویق شما می‌تواند به صورت زبانی باشد (یعنی فقط از آن ها بابت کارهایشان تشکر کنید و یا در جمع سایرین از آن ها تقدیر کنید)، و یا به صورت عملی آن ها را مورد تشویق قرار دهید (با دادن هدیه، افزایش حقوق و یا…)

به هیچ وجه فکر نکنید که ممکن است کارکنان شما پرتوقع شوند و یا به قول بعضی افراد (پررو) شوند! به این دقت کنید که هر چقدر انگیزه کارمندانتان بیشتر باشد، بهتر هم کار خواهند کرد و در نتیجه شما پیشرفت بیشتری هم خواهید داشت.

فن بیان مدیران اگر خوب باشد باعث افزایش انگیزه کارمندان خواهد شد
فن بیان مدیران اگر خوب باشد باعث افزایش انگیزه کارمندان خواهد شد

3. به هیچ وجه کارمندتان را تخریب نکنید

سومین نکته برای تقویت فن بیان مدیران ، تخریب نکردن کارمندان است! منظورم از تخریب کردن این است که تمام تلاش ها و کارهای آن ها را نادیده نگیرید. حتی اگر از دست کارمند خود ناراحت و عصبانی هستید و یا از نوع کار کردن او راضی نیستید، باز هم حواستان باشد که او برای شما تا کنون خوب کار کرده و نباید تمام کارهای قبلی او را از بین ببرید.

شک نکنید تخریب کردن کارمندانتان نه تنها سودی برایتان نخواهد داشت، بلکه منجر به بی انگیزگی و بی حوصلگی آن ها و همچنین سرد شدن نسبت به کارشان خواهد شد. پس آیا بهتر نیست به جای تخریب و نادیده گرفتن تمام تلاش های آن ها، به فکر افزایش انگیزه کارمندان تان باشید؟

فن بیان مدیران وقتی خوب است که آن ها را تخریب نکنید

4. در جمع تذکر دادن ممنوع

مواظب باشید به هیچ وجه در جمع به کارکنان خود تذکر ندهید. چرا که قطعاً هم حس بسیار بدی نسبت به شما پیدا خواهند کرد، و هم در میان دوستان و همکاران خود به قول معروف ضایع می‌شوند. مطمئناً هیچ کسی دوست ندارد میان افرادی که آن ها را می‌شناسد ضایع شود و دیگران بفهمند چه اشتباهاتی کرده. قطعاً خود شما هم این طور هستید.

پس همان طور که اما علی (علیه السلام) می‌فرمایند: چیزی که برای خود نمی‌پسندی، برای دیگران نیز نپسند…

حدیث امام علی درباره فن بیان مدیران

5. مواظب خط قرمزها باشید

هر انسانی در زندگی خود خط قرمزهایی دارد که دوست ندارد کسی از آن ها رد شود. شاید این خط قرمزها چیزهای خیلی بزرگی نباشند و حتی خیلی هم کوچک باشند! مثلاً در حد نوع لباس پوشیدن! اما زمانی که دیگران از آن ها رد شوند، احساس بسیار بدی بهشان دست خواهد داد و مأیوس می‌شوند.

پس اگر مدیر هستید، حواستان باشد که به خودتان اجازه ندهید از خطوط قرمز کارمندانتان رد شوید و آن ها را ناراحت و عصبانی کنید. در واقع در همه جوانب احتیاط کنید.

مهم ترین نکته برای فن بیان مدیران این است که به خط قرمزها نزدیک نشوند
مهم ترین نکته برای فن بیان مدیران این است که به خط قرمزها نزدیک نشوند

6. فقط از کارمندان بازدهی بخواهید

شما مدیر هستید و باید از کارمندان خود نتیجه و بازدهی بخواهید. پس به شما هیچ ربطی ندارد که آن ها چه کار می‌کنند و چه کار نمی‌کنند. شما وظیفه مدیریت خود را انجام دهید و کارمندتان هم وظیفه خود را. در نهایت هم از او کاری که تحویلش داده اید را درخواست کنید.

این نکته یکی از مهم ترین نکات فن بیان مدیران است. شاید برایتان سوال باشد که این نکته چه ربطی به فن بیان دارد؟ خب حق دارید. چون اگر درباره فن بیان اطلاعات داشتید، می‌دانستید که این مهارت فقط محدود به صحبت کردن نمی‌شود. در واقع زبان بدن، نوع صحبت کردن، لحن بیان، نوع رفتار کردن شما و… همگی جز فن بیان و مهارت های ارتباطی محسوب می‌شوند. پیشنهاد می‌کنم اگر بازهم درباره خود فن بیان اطلاعات جامع تر و کامل تری می‌خواهید، حتماً مقاله چگونه فن بیان خود را تقویت کنیم را هم مطالعه کنید.

7. با کارکنان خود صادق باشید

همه انسان ها، افراد صادق را دوست دارند. زمانی که با دیگران صادق باشید، ناخودآگاه اعتماد آن ها را جلب می‌کنید و به محبوب ترین حالت ممکن خواهید رسید.

زمانی که با کارمندان خود صادق باشید و همه چیز را برایشان شفاف سازی کنید، به شدت در میان کارکنان و کارمندان خود محبوب خواهید شد و همان طور که گفتم اعتماد کارمندان خود را جلب می‌کنید. در مقاله اصول کار گروهی هم بهتان گفتیم که زمانی که اعتماد و علاقه میان کارمندان و مدیران زیاد باشد، آن کسب و کار بسیار موفق خواهد شد و اتفاقات بسیار خوبی برایش خواهد افتاد…

صداقت و راستگویی از مهم ترین اصول فن بیان مدیران است

8. نسبت به کارمندان تان بی خیال نباشید

درست است که گفتیم در زندگی شخصی کارمندان خود دخالت نکنید. اما این به این معنی نیست که اصلاً کاری به کار آن ها نداشته باشید. زمانی که دیدید کارمندان تان حوصله ندارند، حالشان خوب نیست، ناراحت و عصبانی هستند و…، می‌توانید مانند یک مشاور و دوست عمل کنید و به آن ها کمک کنید. بعضاً به افراد به کمک شما نیاز دارند و می‌توانید کمک بسیار زیادی به آن ها بکنید.

شک نکنید این کار نتایج بسیار خوبی را برایتان به همراه خواهد داشت.

فن بیان مدیران ، برای کارمندان خود مانند دوست و مشاور عمل کنید

9. از نظر کارکنان خود استفاده کنید

نظرخواهی از کارکنان و کارمندان خود، موجب وجود آمدن حس اعتماد به نفس و خودباوری در کارکنان شما خواهد شد. با نظرسنجی شما از آن ها، کارمندان تان از این که در تصمیمات مهم محل کار خود شریک هستند بسیار خوشحال خواهند بود و احساس بسیار خوبی به آن ها دست خواهد داد.

علاوه بر این موارد، باز هم باعث می‌شود رابطه شما با کارمندان خود عمیق تر و بهتر شود و علاقه میان شما بیشتر و بیشتر شود. همچنین شاید نظرات آن ها تاثیر بسیار زیاد و مثبتی در توسعه و موفقیت کسب و کارتان داشته باشد…

10. کاسه صبر کارمندان را لبریز نکنید

تمامی مواردی که گفتم باید به صورت دقیق و مو به مو اجرا شوند. وگرنه به احتمال زیاد دچار سوءتفاهمات و مشکلات کاری زیادی خواهد شد. شک نکنید رعایت نکات گفته شده، به بهبود روابط کاری و موفقیت کسب و کار شما بسیار کمک خواهد کزد.

اما اگر این نکات رعایت نشوند، آن وقت است که کاسه صبر کارکنانتان لبریز شده و به احتمال زیاد اتفاقات بسیار بد و جبران ناپذیری رخ خواهد داد.

شما مدیر هستید و مسئولیت کل کار با شماست

در پایان باید به شما بگویم که حواستان باشد شما مدیر هستید و مسئولیت همه چیز با شماست. باید کارمندان خود را طوری مدیریت کنید که بهترین اتفاقات برای خود و کسب و کارتان رخ دهد.

در راستای مقالات فن بیان، پیشنهاد می‌کنم مقالات آموزش فن بیان و گویندگی و همچنین تکنیک های فن بیان را هم مطالعه کنید.

راستی، اگر شما هم نکته ای درباره فن بیان در مدیریت دارید خوشحال می‌شویم آن را در بخش نظرات با ما هم در میان بگذارید.

امیدوارم بتوانید کسب و کار و کارمندان خود را مانند مجموعه گام برتر مدیریت کنید و بهترین اتفاقات را رقم بزنید و روی قله های موفقیت ببینمتان…


نویسنده: پارسا هموله
نویسنده: پارسا هموله از تیم گام برتر

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*

اینستاگرام ما فقط یک صفحه اینستاگرام نیست
ما را دنبال کنید
close-image