معرفی بهترین کتاب های درمان تنبلی

تنبلی و اهمال کاری، دو ویژگی مهمی که احتمالاً خیلی از شما هم با آن ها دست و پنجه نرم کرده باشید! اصلاً همین که در حال طالعه این مقاله هستید یعنی به دنبال کتاب هایی هستید که بتوانید با استفاده از آن ها، همین دو ویژگی را از درون خودتان نابود کنید. ما هم قصد داریم در این مقاله شما را به هدف خود برسانیم و با معرفی بهترین کتاب های درمان تنبلی ، شما را از همیشه به از بین بردن این دو ویژگی نزدیک تر کنیم. پس حتماً تا پایان با مقاله کتاب تنبلی همراه ما باشید…

در مقاله کتاب های درمان تنبلی می خوانید

 • قورباغه را قورت بده!
 • از شنبه
 • 23 راه برای غلبه بر تنبلی
 • باشگاه 5 صبحی ها
 • بهانه ها را کنار بگذارید
 • برندگان منتظر شنبه نمی مانند

در ادامه با این کتاب ها به خوبی آشنا خواهید شد. اما قبل از آن به شما پیشنهاد می کنم که اگر خیلی وقت کتاب خواندن ندارید و یا حوصله مطاعه آن ها را ندارید، سری به مقاله راه های درمان تنبلی بزنید که در آن بهترین و کاربردی ترین تکنیک ها را برای شما نام بردیم تا بتوانید برای همیشه با تنبلی خداحافظی کنید.

مشاوره تخصصی واتساپ

قورباغه را قورت بده!

احتمالاً نام این کتاب را زیاد شنیده باشید و شاید حتی از آن هم بسیار تعجب کرده و حیرت زده شده اید! بله حق هم دارید، چون واقعاً نام این کتاب عجیب و حتی در اصطلاح حال به هم زن است! اما شما باید با تکنیک های این کتاب دقیقاً همین کار را بکنید! چگونه؟

منظور برایان تریسی، نویسنده این کتاب که یکی از بزرگترین سخنرانان انگیزشی و موفقیت دنیا هم به حساب می آید از این نام، این است که شما باید ابتدا سخت ترین کارهای خود را انجام دهید تا از تنبلی رهایی پیدا کنید. به زبان ساده تر یعنی ابتدا قورباغه خود را که سخت ترین کار شماست و احتمال دارد آن را به تعویق بیندازید و یا حتی انجام ندهید قورت دهید تا خیالتان از بابت آن راحت شود، بعد به سایر کارهای خود بپردازید.

مثلاً اگر دانش آموز هستید و می خواهید دو درس ریاضی و دینی را در یک روز مطالعه کید، ابتدا درس ریاضی را که برایتان سخت تر است را بخوانید تا از آن جا نمانید و به تعویق نیندازید و بعد به سراغ درس دینی بروید. این طور می توانید خیلی راحت تر خودتان و کارهایتان را مدیریت کنید و برنامه ریزی مناسبی داشته باشید.

شک نکنید قورباغه را قورت بده انتخابی فوق العاده برای شما خواهد بود تا بتوانید به بهترین شکل ممکن، تنبلی و اهمال کاری خود را درمان کنید. این کتاب در 21 فصل نگاشته شده که اکنون قصد دارم برخی از مهم ترین فصل های آن را برایتان نام ببرم:

 • خودتان را تحت فشار بگذارید
 • خود را به فعالیت ترغیب کنید
 • سخت ترین کارها را اول انجام دهید
 • کارها را به قسمت های کوچک تر تقسیم کنید
 • هر روز برای روز بعد خود برنامه ریزی کنید
 • از قانون 20.80 استفاده کنید
 • استعدادهای خود را مشخص کنید
 • و…
قورباغه را قورت بده
قورباغه را قورت بده

از شنبه

احتمالاً شما هم شده بارها خواستید کاری را انجام دهید و جهش فوق العاده ای در زندگی خود داشته باشید، اما بعد از مدتی از انجام آن کار سرد شده باشید و گفته باشید که: ایشالله از شنبه!!!

محمد پیام بهرام پور، یکی از مدرسان و سخنرانان خوب کشورمان در این کتاب دقیقاً به همین موضوع می پردازد و سعی می کند در این کتاب 10 فصلی، به شما انواع اهمال کاری و راه های مقابله با آن ها را توضیح دهد تا راحت تر از آب خوردن بتوانید این وژگی منفی را درون خود از بین ببرید. سر فصل های اصلی این کتاب عبارتند از:

 1. آیا من این کتاب را تا آخر می خوانم؟
 2. اهمال کاری، تنبلی یا…
 3. اهمال کاری به دلیل مسائل گرایشی
 4. اهمال کاری به دلیل مسائل شناختی
 5. اهمال کاری آنلاین
 6. نکاتی درباره انواع اهمال کاری
 7. اعتقادات کشنده در اهمال کاری
 8. ورودی های ذهن
 9. ایجاد انگیزه
 10. مغزهای سه گانه و اهمال کاری

23 راه برای غلبه بر تنبلی

نام کامل این کتاب، “23 راه برای غلبه بر درمان تنبلی: چرا کارهایمان را به تعویق می اندازیم” است. آقای اس.جی.اسکات نویسنده این کتاب است که همان طور از نام آن پیداست، قصد دارد با 23 تکنیک ساده تنبلی را از درون افرادی که کتاب را مطالعه می کنند نابود کند. در واقع او سعی می کند 23 عادت را در وجود افراد ایجاد کند که اگر هر فردی آن ها را داشته باشد، به هیچ وجه امکان ندارد دیگر اثری از تنبلی در او دیده شود. اسکات در 23 فصل سعی دارد به طور مفصل هر یک از این عادت ها را به طور مفصل توضیح دهد و واقعاً آن ها را در وجود مخاطب بنشاند.

این 23 تکنیک یا عادت برای درمان تنبلی و اهمال کاری (که البته برخی از آن ها را باید حتماً کتاب را بخوانید تا متوجهشان شوید) عبارتند از:

 1. از قانون 80.20 برای تصمیم گیری هایتان استفاده کنید
 2. اهداف d.s.d.m.z
 3. ایده هایتان را ثبت کنید
 4. سیستم 43 پرونده
 5. فهرست پروژه‌ها
 6. فهرست بازبینی
 7. کارهای همانند را در یک گروه قرار دهید
 8. انجام یک به یک پروژه‌ها
 9. برنامه‌ مرور هفتگی
 10. برنامه‌ مرور ماهانه
 11. به فعالیت های ک ‌ارزش نه بگویید
 12. پیشرفت و موفقیت‌های خود را پیگیری کنید
 13. روزتان را با m.t.f آغاز کنید
 14. اولویت بندی با روش “ابجده”
 15. ایجاد حس فوریت
 16. در دید عموم باشید
 17. از کوچک ترین ها شروع کنید
 18. به خودتان جایزه بدهید
 19. ایجاد مهارت های مبتنی بر پروژه
 20. انگیزه های غیر مستقیم پیدا کنید
 21. تکنیک تجسم و تصور
 22. صبوری کنید
 23. چالش سی‌ روزه
23 راه برای غلبه بر تنبلی
23 راه برای غلبه بر تنبلی

باشگاه 5 صبحی ها

سحرخیزی، یکی از اصلی ترین و اساسی ترین راه ها برای افرادی است که می خواهند تنبلی را از درون خود حذف کنند و مثل افراد افراد موفق بدرخشند. رابین شارما، یکی از روانشناسان مهم و بزرگ آمریکایی هم به همین دلیل یک جنبشی راه انداخت که بسیاری از افراد را به سحرخیزی دعوت کرد و اکنون هزاران نفر عضو این جنبش هستند.

بسیاری از اعضای این گروه یا جنبش می گویند که به معنای واقعی زندگی شان متحول شده و از یک فرد تنبل و بی حوصله، به شخصی پر انرژی و درجه یک تبدیل شده اند که به راحتی می توانند به اهداف خود برسند.

شارما تصمیم گرفت که این جنبش را در کتابی به نام باشگاه 5 صبحی ها هم منتشر کند تا افراد بتوانند به خوبی با تکنیک های این کتاب، سحرخیزی را در برنامه خود قرار داده و از این طرق، تنبلی و اهمال کاری خود را درمان کنند.

شارما این کتاب را در 4 فصل نگاشته است که البته هر کدام از فصل های آن تکنیک های بیشماری دارند که نمی توان اکنون همه آن ها را نام برد؛ اما به برخی از مهم ترین های آن ها اشاره می کنم:

 • فرمول 20.20.20
 • ضرورت خواب!
 • غنیمت شمردن روزها
 • تمرکز مطلق
 • روش 10.60
 • و….
باشگاه 5 صبحی ها
باشگاه 5 صبحی ها

بهانه ها را کنار بگذارید

این کتاب هم اثر برایان تریسی است که در ابتدا هم او را معرفی کردیم. شاید برایتان عجیب باشد اما این کتاب کاملاً درباره نظم است! یعنی از آقای تریسی از همان فصل اول شروع می کند به این که چطور در هر جایی، نظم و انضباط داشته باشیم و در نهایت بتوانیم با استفاده از همین نظم و انضباط، تنبلی خود را از بین ببریم. سرفصل های این کتاب عبارتند از نظم و انضباط شخصی در:

 1. موفقیت
 2. شخصیت
 3. مسئولیت پذیری
 4. اهداف
 5. برتری شخصی
 6. جسارت
 7. پشتکار
 8. کسب و کار
 9. رهبری
 10. فروش
 11. پول
 12. مدیریت زمان
 13. حل مسئله
 14. زندگی خوب
 15. شادی
 16. سلامت شخصی
 17. آمادگی جسمانی
 18. رابطه زناشویی
 19. بچه ها
 20. دوستی
 21. آرامش خاطر

شک نکنید با مطالعه این کتاب، می توانید به بهترین شکل ممکن نظم را در زندگی خود پیاده کرده و تنبلی را از وجود خودتان پاک کنید. اگر می خواهید با کتاب های بیشتری از این دست هم آشنا شوید، یشنهاد می کنم حتماً مقاله بهترین کتاب های روانشناسی را هم مطالعه کنید.

برندگان منتظر شنبه نمی مانند!

سوژه این کتاب هم با جمله معروف از شنبه شروع شده و مثل همان کتاب “از شنبه” قصد دارد این موضوع را مطرح کند. نویسنده این کتاب آقای محمد بهرامی است که سعی می کند خواننده را با دلایل تنبلی و اهمال کاری و راه های سریع درمان آن ها آشنا کند تا بتواند با استفاده از این تکنیک های خوب، به راحتی این بیماری را درمان کند.

12 تکنیکی که نویسنده در این کتاب برای درمان تنبلی توضیح می دهد عبارت است از:

 1. معجزه شروع کردن
 2. تشویق عامل موفقیت
 3. تنبیه
 4. استفاده از تکنیک پنج دقیقه
 5. طرح امتیاز دهی
 6. برنامه تولید موفقیت
 7. جدول T جادویی
 8. تأثیر متقابل رفتار بر افکار
 9. استفاده از تجسم خلاق و قدرت کلام
 10. تغییر محیط
 11. قرار گرفتن در مسیر پیشرفت
 12. تکنیک قدم به قدم
برندگان منتظر شنبه نمی مانند
برندگان منتظر شنبه نمی مانند

بهترین راه درمان تنبلی و اهمال کاری

شمایی که در حال مطالعه این مقاله هستید، قطعاً دوست دارید با تنبلی و اهمال کاری برای همیشه خداحافظی کنید و خودتان را پرتلاش تر از همیشه ببینید. خب، من برای شما یک پیشنهاد فوق العاده دارم!

با توجه به این که علاوه بر شما تعداد بسیار زیادی از افراد هر روزه به دنبال ترک تنبلی خود هستند و درخواست های بیشماری از ما داشتند، تصمیم گرفتیم بسته ای کامل و جامع درباره همین موضوع به نام “خداحافظی با تنبلی و اهمال کاری” برایتان تهیه کنیم که بتوانید با استفاده از تکنیک ها و راهکارهایی که در آن بیان می شود، به راحت ترین شکل ممکن این ویژگی را از درون خود پاک کنید و مثل افراد موفق دنیا بدرخشید! راستی، حتی می توانید یکی از درس های این محصول را هم به طور رایگان دریافت کنید!

پس همین الآن اولین گام برای درمان تنبلی خود را بردارید؛ نگذارید همین اهمال کاری و به تعویق انداختن کارهای شما مانع تهیه این دوره شود و برای همیشه تنبل بمانید! چرا که همان طور که گفتم می توانید یکی از دروس آن را رایگان هم دریافت کنید و دیگر بهانه ای هم برایتان وجود ندارد؛ اگر این کار را انجام ندهید، مطمئن باشید که شما هرگز با تنبلی و اهمال کاری خود خداحافظی نخواهید کرد! برای تهیه این محصول، روی درمان اهمال کاری و تنبلی کلیک کنید. موفق باشید…

دوره درمان تنبلی و اهمال کاریپاسخ به سوالات

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --