زندگی نامه دارن هاردی

زندگی نامه دارن هاردی یکی از بهترین ماجراهایی است که می‌توانیم در زندگی خودمان بخوانیم. دارن هاردی همان کسی بود که راه خوشبختی خودش را پیدا کرد. کسی که حالا می‌خواهد راه خوشبختی دیگران را هم به آن ها نشان دهد؛ تا آن‌ها را نیز مثل خودش خوشبخت بسازد. اصلاً یکی از بزرگ‌ترین تفاوت‌های آدم های موفق با دیگران، همین راه خوشبختی است. راهی که مسیر زندگی ما را تغیر می‌دهد. زندگی دارن هاردی قرار است که یاد بدهد چطور راه خوشبختی خودتان را پیدا کنید و در آن قدم بردارید. پس دست در دست زندگی نامه دارن هاردی بگذارید تا زندگی شما را متحول کند.

در مقاله زندگینامه دارن هاردی می‌خوانید

 • کودکی دارن هاردی
 • اثر مرکب کارها
 • شبکه های تلویزیونی دارن هاردی
 • مجله موفقیت
 • دارن هاردی، کارآفرین جوان
 • ثروت دارن هاردی
 • بهترین کتاب های دارن هاردی

در ادامه با دارن هاردی و زندگینامه او بیشتر آشنا خواهید شد… همچنین اگر خواستید می توانید مقالات دیگر زندگینامه افراد موفق مانند بیل گیتس را هم مطالعه کنید تا با آن ها بیشتر آشنا شوید. چون داستان موفقیت آن ها، می تواند چراغ راه ما در این مسیر باشد. دیگر مقالات افراد موفق را در طول متن به شما معرفی خواهم کرد.

کودکی دارن هاردی

سال 1971سالی بود که یکی از بزرگ‌ترین سخنرانان، نویسندگان و همچنین مجریان جهان چشم به جهان گشود. این سال پذیرای مهمانی کوچک بود که قرار بود کل جهان را متحول کند. این مهمان کوچک، کسی نبود جز دارن هاردی. او نیز مثل همه یک بچه عادی بود. در خانواده‌ای متوسط متولد شده بود.

مثل همه به مدرسه رفت و  وقت خودش را می‌گذراند و کتاب می‌خواند. اوضاع همین طور عادی پیش می‌رفت تا اینکه یک روزی به فکر فرو رفت که “چرا زندگی من واقعاً باید این طور باشد؟ من الآن جایی هستم که زمین تا آسمان با آرزوهایم فاصله دارد و همین طوری دست رو دست گذاشتم تا ببینم در آینده چه اتفاقی برایم می‌افتد!

منی که الآن 18 ساله هستم و کیلومترها با آرزوهایم فاصله دارم. با اینکه به دانشگاه می‌روم و در آنجا درس می‌خوانم ولی به هیچ موفقیتی نرسیده‌ام! “

فکر به اهداف_دارن هاردی

دارن از خواب بیدار شد؟

تازه در سن هجده سالگی بود که دارن از خواب غفلت بیدار شد. پس برای همین سریع دست به کار شد تا کاری را کرده باشد. به خاطر این که هر کاری دارای اثر مرکبی است. در ادامه این مقاله به شما خواهم گفت که اثر مرکب چیست و چه تأثیری را در مسیر موفقیت شما دارد.

پس از همان 18 سالگی خودش مشغول به کار کردن کرد و خودش را وارد بازار کار کرد. این کارهای دارن هاردی، خیلی به داستان زندگی وارن بافت شبیه است. او نیز در همان کودکی خودش مشغول به کارآفرینی شد.

وقتی که 6 یا 7 ساله بود، یک دستگاه بازی خریداری کرده بود که از طریق اجاره آن دستگاه بازی به دیگران برای خودش کسب و کاری را به راه انداخته بود.

تقریباً می‌شد گفت که وارن در آن دوره یکی از ثروتمندترین بچه‌های اوماها بود. حتماً به شما توصیه می‌کنم که مقاله درسهایی از نامه وارن بافت را بخوانید، چرا که در آن نکات بسیار خوبی وچود دارد که می‌تواند شما را در مراحل زندگیتان بسیار کمک کند.

بی پولی_دارن هاردی

اثر مرکب کارها

اثر مرکب یکی از بزرگ‌ترین فرومول‌هایی بود که می‌شد اختراع شود. اثر مرکب کارهای روزمره زندگی ما آنقدر زیادی است که می‌تواند زندگی ما را از این رو به آن رو کند.

در حقیقت اثر مرکبی که دارن هاردی آن را اختراع کرد، به این معنی است که وضعیت فعلی ما نتیجه کاری‌های گذشته خودمان است. یعنی این که هر چیزی که ما هستیم اثر کارهایی است که در گذشته خودمان کرده‌ایم.

یک مقدار ناامید کننده است؛ چون ما نمی‌توانیم به عقب برگردیم و زندگی تازه‌ای را برای خودمان به وجود بیاوریم، پس باید چه کار کنیم؟ همانطور که آنتونی رابینز یکی از بزرگ‌ترین سخنرانان انگیزشی دنیا می‌گوید:

“درست است که ما نمی‌توانیم به عقب برگردیم و زندگی خودمان را محول کنیم، ولی از همین الآن می‌توانیم زندگی خودمان را تغییر بدهیم تا آینده موفق‌تری را داشته باشیم”

پس اگر مثل من احساس می‌کنید که در زندگی خود کاری را در گذشته اشتباه انجام داده‌اید که در شما تأثیرات بدی را گذاشته است، ار همین الآن باید از به وقوع پیوستن آن‌ها در آینده جلوگیری کنیم. چون فقط خودمان هستیم که مسئولیت صد درصد زندگی زیبای خودمان را داریم.

موفقیت_دارن هاردی

شبکه های دارن هاردی

دارن هاردی یکی از بزرگ‌ترین مدرسان رشد فردی موفقیت جهان است که دوست دارد تمامی انسان‌های جهان مثل او رشد کنند. برای همین با خودش فکر کرد که مجله موفقیت برای آموزش مردم کافی نیست.

برای آموزش آن‌ها باید دست به کار بزرگ‌تری بزند، کاری کند که در همه جا دیده شود، کاری کند همه بتوانند او را ببیند و از او یاد بگیرند. چه کاری بهتر از به راه اندازی یک شبکه تلوزیونی، شبکه تلوزیونی بهترین پیشنهادی بود که او می‌توانست ارائه کند.

پس خیلی سریع دست به کار شد و شبکه خودش را به راه انداخت. یادتان است که در قسمت‌های قبلی به شما گفتم که دارن یک باور قدیمی بر این پایه داشت که باید در هر کاری بهترین خودت باشی!. این قاعده به او یاد داده بود که تنها راه موفق شدن در هر کاری، بهترین بودن در آن است، پس دوباره از آن استفاده کرد، اما این سری خیلی سفت و سخت‌تر و قوی‌تر.

او با این قوانین آنقدر درخشید که توانست دومین شبکه خودش را به راه بیندازد. حالا دارن در امپراتوری خودش صاحب دو شبکه به نام‌های شبکه مردی (TPN و شبکه آموزشی موفقیت TSTN بود.) دارن هادری با استفاده از این شبکه‌هایی که در اختیار داشت توانست با اُسطوره‌های زیادی نظیر ناپلئون هیل مصاحبه کند. این گفت گوها برای دارن اتفاقات خیلی خوبی را رقم زد که نتیجه تمامی آن‌ها را می‌تواند در کتاب اثر مرکب او دید.

دارن هاردی - شکست بهترین معلم زندگی است
دارن هاردی – شکست بهترین معلم زندگی است

مجله موفقیت

یکی از بزرگ‌ترین افتخارات دارن هاردی، عضویت در مجله موفقیت (success magazine) است. دارن هاردی 25 سال به عنوان ناشر این مجله بوده است که در این سال‌ها کارهای خیلی بزرگی را برای آن انجام داد. او توانست شخص اول مجله موفقیت شود؛ به خاطر این که اعتقاد داشت که در هر کاری باید بهترین خودت باشی!

در هر کاری بهترین خودت باش

ستاره دنباله دار مجله موفقیت، بیشتر در رابطه با نحوه کارآفرینی قلم می‌زد. در حقیقت او در مقالات خودش به کارآفرینان توصیه‌های طلایی را می‌کرد. نکته‌ها و توصیه‌هایی که پشت آن سال‌ها تجربه خوابیده است. کار کردن به عنوان ناشر مجله موفقیت می‌تواند یکی از بزرگ‌ترین افتخارات هر فرد موفقی باشد. اما انگار برای دارن هاردی هنوز کارهای ناتمامی در این دنیا مانده بود که باید آن‌ها را انجام می‌داد.

پس تصمیم گرفت که از ادامه کار در مجله موفقیت استفاء دهد و به دنبال فرصت‌های جدید زندگی خودش برود. سال 2007 روزی بود که دارن هاردی به تیم مجله موفقیت پیوست و سال 2015 دارن تصمیم خودش را برای استفاء گرفته بود.

دارن دنبال شکار فرصت‌های جدیدی بود که او را به موفقیت برسانند...

دارن هاردی - شما قادر به انجام هر کاری هستید
دارن هاردی – شما قادر به انجام هر کاری هستید

کارآفرین جوان

همانطور که به شما گفتم، دارن در سن 18 سالگی خودش شروع به کار کرد. وقتی او می‌خواست کاری برای خودش دست و پا کند، با خودش فکر کرد چه کاری بهتر از کارآفرینی؟ در همان زمان تصمیم گرفت یک کارآفرین باشد.

دارن رفت تا برای خودش کار کند. اما در مسیری که او برای زندگی خودش چیده بود، کلی مانع وجود داشت که ممکن بود او را از راه به در کند، مخصوصاً او را که یک جوان تازه کار بود.

دارن هاردی کسی بود که به باور خودش آمده بود تا دنیا را تغییر بدهد، به قولی آدم متفاوتی است؛ خب، آدم‌های متفاوت کارها را متفاوت انجام می‌دهند. دارن هاردی وقتی با این مسئله در زندگی خودش روبه رو شد سریعاً خودش را وارد کار کرد و در حین کار یاد گرفت.

دارن از همان ابتدای کارآفرینی خودش خیلی قوی ظاهر شد به طوری که در طول یک سال توانست صد هزار دلار برای خودش درآمدزایی کند. وقتی که 24 ساله شد با سخت کوشی فراوان، این درآمد سالانه را به یک میلیون دلار رساند.

دارن هاردی - موفقیت نتیجه چیستدارن هاردی - موفقیت نتیجه چیست

ثروت دارن هاردی

دارن در سن 18 سالگی تصمیم گرفت که آموزش دادن را شروع کند و او برای خودش درآمدی دست و پا کرد. اولین سال فعالیت خودش حدود صد هزار دلار در آورد، واقعاً غیر ممکن بود! کسی که در زندگی خودش نتوانسته بود هیچ چیزی را به دیگران بفروشد، در 18 سالگی صد هزار دلار به دست آورده بود.

با این که دارن هاردی به موفقیت خوبی در یک سال دست پیدا کرده بود، قانع نبود. او باور داشت که لایق بهتر از این‌ها است و برای این که به آن درجه از موفقیت برسد، راه درازی را در پیش دارد. پس قدم در مسیر دور و درازی که برای خودش ساخته بود نهاد تا روزی به موفقیت برسد.

چند سال بعد، در سن 24 سالگی، دارن هاردی توانست نیمی از مسیر موفقیت خودش را طی کند. او با گسترس فعالیت‌های خودش و همچنین راه اندازی شبکه‌ها و کار کردن در مجله موفقیت، توانسته بود که به درآمد یک میلیون دلار در سال برسد!

هدف_ دارن هاردی

پیشرفت خیلی خیلی خوبی بود، اما یک کمال گرا هیچ وقت از پیشرفت کردن سیر نمی‌شود. دقیقاً می‌شود گفت که یکی از ویژگی‌های دست اول آدم‌های موفق، همین کمال گرایی مثبتشان است که آن‌ها را به این درجه رسانده.

دارن هاردی باز هم به کار خودش ادامه داد و در 27 سالگی خودش توانست صاحب شرکتی شود که حدود 50 میلیون دلار در سال درآمد دارد. اصلاً چطور چنین چیزی ممکن است؟ به نظر من همه این موفقیت‌هایی که دارن کسب کرده است اثر مرکب کارهایی است که در گذشته خودش انجام داده است.

دارن هاردی پیروی از قلب

بخشش دارن هاردی

وقتی زندگینامه آدم‌های موفق را مطالعه می‌کنید، به چند ویژگی مشترک بین آن‌ها می‌رسید که بخشش یکی از آن ویژگی‌های همیشگی است. بخشش رمز ثروتمند شدن است. همان چیز است که انسان های ثروتمند را از آدم‌های فقیر جدا می‌کند.

در حقیقت آدم‌های فقیر به این دلیل فقیر هستند که در زندگی خودشان چیزی را نبخشیده‌اند. آدم‌های ثروتمند با بخشش به ثروت دست پیدا کرده اند. مثلاً رابرت کیوساکی در اوایل زندگی خودش به عنوان یک کارگر ساختمانی کار می‌کرد. او بعد از سه روز کار کردن توانسته بود که برای خودش یک ساندویچ بخرد.

ساندویچی که با آن همه زحمت به دست آید نباید به همین راحتی از دست برود. وقتی که می‌خواست ساندویچ خودش را بخورد، پیرزنی را دید که به ساندویچ او نگاه می‌کند و گویا دلش آب افتاده بود! رابرت هم همان‌جا بود که تصمیم بزرگ در زندگی خودش گرفت. او ساندویچ خودش را در حالی بخشید که خودش به آن نیاز داشت.

مطمئناً آدم‌هایی با تفکرات او می‌توانند پولدار شوند. به قولی از هر دستی بدی از همان دست هم می‌گیری. الآن رابرت کیوساکی یکی از بزرگ‌ترین مربی‌های هوش مالی در دنیا است و کتاب‌های او برای سال‌ها بهترین کتاب‌های مجله نیویورک تایمز بوده است.

دارن هاردی هم مثل رابرت کیوساکی در زندگی کم از این کارها نداشته است. پول چیزی نیست که در زندگی دارن هاردی خیلی ارزشمند باشد. او همیشه دوست دارد که به دیگران کمک کند و دست آن‎ها را بگیرد. او در زندگی خودش می‌بخشد چون اعتقاد دارد که بخشش تنها معامله‌ای است که سودش به خودش برمی‌گردد.

دارن هاردی_سخت

بهترین کتاب های دارن هاردی

دارن هاردی در طول زندگی خودش کتاب‌هایی را نوشته است که تغییرات زیادی را در زندگی‌ها ایجاد کرده است. علاوه بر این که دارن هاردی یکی از بهترین نویسندگان موفقیت است، او بهترین مشاور مدرس و مربی موفقیت است.

حتی دارن به خاطر سخنرانی‌های خوبی که داشته از طرف  انجمن سخنوران مورد تحسین و تجلیل قرار گرفته است. البته امروزه بیشتر فعالیت‌های دارن در شبکه‌هایش خلاصه می‌شود، اما از خودش کتاب‌هایی را به یادگار گذاشته است که به میلیون‌ها انسان کمک کرده تا زندگی خودشان را تغییر دهند و مسیر دیگری را برای زندگی خوشان انتخاب کنند.

کتاب_دارن هاردی

1_ اثر مرکب

اثر مرکب از مشهورترین آثار دارن هاردی است. کتابی که در سال 2010 به تحریر درآمد. کتابی که حاوی فرمولی طلایی به نام «اثر مرکب» است. دارن هاردی در این کتاب به فرمولی طلایی یا همان اثر مرکب اشاره کرده است که لازمه هر کاری است.

همانطوری که خودش می‌گوید ما نتیجه کارهای گذشته خودمان هستیم. به قولی تصمیمات گذشته زندگی ما هستند که زندگی فعلی و الآن ما را شکل داده‌اند.

همانطور که گفتیم نمی‌توانیم اشتباهات گذشته خودمان را جبران کنیم ولی دارن هاردی می‌گوید: «شما نمی‌توانید به گذشته برگردید و از دوباره شروع کنید، ولی امروز می‌تواند پایانی باشد برای کارهای ناتمام گذشته ایجاد شده. فقط در این صورت است که می‌توانید یک شروع تازه داشته باشید.»

به شما توصیه می‌کنم که حتماً این کتاب را بخوانید. تا شروعی باشد برای به پایان رساندن کارهای ناتمام گذشته.

کتاب اثر مرکب دارن هاردی
کتاب اثر مرکب دارن هاردی

2_ قطار کارآفرینی

«اگر قصد دارید سوار قطار وحشت کارآفرینی شوید، حتماً در صندلی جلو بنشینید! شما در سفر زندگی خود با کتاب ماجراجویانه و جدید دارن هاردی همسفر هستید و این کتاب برای کسانی است که رویای رسیدن به تجارتی شخصی را دارند. بلیت خود را تهیه کنید»

این توصیف دارن هاردی از کتاب قطار کارآفرینی یا به عبارت دیگر (The entrepreneur roller coaster)است. قدرت قطار کارآفرینی بیشتر از آن است که ما فکر آن را می‌کنیم. چرا که در پشت پرده این کتاب کوله باری از تجربه خوابیده است که ما آدم‌های تازه کار را سرسخت می‌کند.

البته دارن فقط ما را سرسخت بار نمی‌آورد، بلکه در کنار این سرسختی به ما یاد داده است که چگونه مجهز به سفر کارآفرینی برویم. علاوه بر این ویژگی‌هایی که گفته شد، در پایان این کتاب ما با اعتماد به نفس‌ترین آدمی تبدیل می‌شویم که تا به حال دیده‌ایم. همه اینها برای آن است که رویای کارآفرینی را به دنیا واقعی تبدیل کند.

کتاب قطار ثروت آفرینی دارن هاردی
کتاب قطار ثروت آفرینی دارن هاردی

3_ بهترین سال زندگی تو

دارن هاردی در این کتاب خودش به راه‌های رسیدن به موفقیت می‌پردازد. او در این کتاب می‌گوید که چگونه می‌توانیم یک زندگی خوب را برای خودمان بسازیم. دارن از ما می‌پرسد که اگر موفقیت بسیار آسان است برای چه همه به آن نمی‌رسند؟ سؤال واقعاً جالبی است.

فکر کنم همه ما شنیده باشیم که موفقیت تکرار لجوجانه کارهای ساده است ولی واقعاً چرا همه نمی‌توانند به موقیت برسند. جواب این سؤال بسیار واضح و روشن است، به خاطر این که هر کاری درست انجام شود؛ نیازمند روشی درست است.

موفقیت تکرار لجوجانه کارهای ساده است

اگر از روش درست برای کارهای خودمان استفاده نکنیم، نمی‌توانیم به آن نتیجه دلخواه خودمان برسیم. برای این که بتوانیم کاری را به روش درست انجام دهیم باید صفات آن را در خودمان به وجود بیاوریم.

یکی از راه کارهایی که باعث می‌شود ما کار خودمان را در زندگی به روش درستی انجلم دهیم داشتن رشد فردی است. اگر رشد فردی نداشته باشید، خواب موفقیت را هم نمی‌توانید ببینید. دارن هاردی برای این که کاری کند تا ما دارای رشد فردی شویم، بخش اول کتاب خودش را به این موضوع اختصاص داده است.

کتاب بهترین سال زندگی تو اثر دارن هاردی
کتاب بهترین سال زندگی تو اثر دارن هاردی

4_ دفتر روزنامه دارن

دارن هاردی دفتری را تنظیم کرده است که در آن ایده‌های خودتان را به مرحله عمل برسانید. این اثر از دارن هاردی دارای 260 صفحه است تا برای دویست و شصت روز، یک سال خودتان را به همراه دارن هاردی بگذرانید.

دارن هاردی با این کار خودش به شما فضایی را داده است تا با استفاده از آن بتوانید تمام چیزهایی که قرار است به آن دست پیدا کنید را در یک جا جمع کنید. تازه در تمامی هر 260 صفحه این کتاب با جملات و درس‌هایی است که می‌تواند بهترین اتفاقات را در زندگی شما رقم بزند.

دارن هاردی در این کتاب می‌گوید:«از این که شما را در سفر بی انتهایِ بهترین شدن همراهی کنم خیلی خیلی شگفت زده‌ام.» جدای از همه این ماجراها، دارن هاردی در کتاب خودش این وعده را داده است که اگر همراه با روزنامه دارن شوید. عضوی از آن 350 هزار کسی می‌شود که همگی دنبال بهترین شدن هستند.

درس هایی از دارن هاردی

بیشتر آدم‌های موفق دوستی موفق داشته‌اند که آن‌ها را موفق کرده است. رابرت کیوساکی با دوست صمیمی‌‌اش مایک که پدرش یکی از آدم‌های بزرگ در زمینه هوش مالی و تجارت بود. اما روش دارن برای این کار فرق داشت.

دارن با دوستانش موفق نشد. دارن با شکست‌هایش به موفقیت رسید. شکست‌هایی که اسم آن‌ها را نمی‌شود شکست گذاشت، بلکه آن‌ها را تجربه جدید باید نامید. دارن با هر شکستی که در زندگی خودش می‌خورد راهی را پیدا می‌کرد که به هدفش نمی‌رسد.

شادمانی_دارن هاردی

پدر دارن همیشه به او می‌گفت: «دارن، اگر تو خودت را به جلو هل ندهی تا مهارت‌های قبلی‌ات را پیشرفت دهی، هیچ وقت پیشرفت نمی‌کنی. تو باید زمین بخوری تا یاد بگیری. افتادن بخشی از بهتر شدن است. نابرده رنج گنج میسر نمی‌شود!»

هیچ کاری بدون تلاش به نتیجه نمی‌رسد. امپراتوری دارن هاردی هیچ وقت بدون تلاش به جایی نمی‌رسید. پس بیاید تلاش کنیم تا مهارت‌های قبلی خودمان را پیشرفت دهیم و مهارت‌های جدید یاد بگیریم، باید شکست بخوریم تا یاد بگیریم. چون شکست مقدمه پیروزی است.


نویسنده: محمدرضا شهری
نویسنده: محمدرضا شهری از تیم گام برتر

 1. معصومه شاهری

  سلام.شادکامی در تلاش است نه رسیدن به هدف.واقعا زمانی فرزند ما تلاش میکنه لذت میبریم حتی اگر نمره عالی نگیره.کتاب اثر مرکب خیلی جالب است.عالی بود.سپاس

  پاسخ دادن
  1. سلام
   ممنون از توجه شما
   موفق باشید

 2. حمیده فعال فرد

  مقاله بسیار جالبی بود خود فرمول اثر مرکب برای رسیدن به موفقیت بسیار عالی ست

  پاسخ دادن
  1. سپاس از همراهی شما

 3. رقیه کریمی

  سلام.دلیل موفقیت دارن هاردی با تلاش و پشتکار کار آفرینی کرد.کمالگرایی مثبت داشت. بخشش او و عبرت گرفتن از شکستها بود. او کسی بود که خوش تغییر کرد و راه موفقیت خود را پیدا کرد و دوست داشت دیگران را هم تغییر دهد. بنابراین ما در هر جایگاهی که هستیم نباید به گذشته کاری داشته باشیم و از همین حالا شروع کنیم به قبول مسولیت ۱۰۰ درصد تا بتوانیم تغییر کنیم و به سوی موفقیت پیش برویم.

  پاسخ دادن
  1. سلام وقت بخیر
   بله کاملاٌ درسته
   ممنون از همراهی شما

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --

محصول آموزشی بگیر، اگه راضی بودی پولشو بده!
close-image