برنامه ریزی درسی

برنامه ریزی درسی موفق و صحیح، یکی از مهم ترین دغدغه های دانش آموزان و حتی کنکوری ها است. چرا که متأسفانه اکثر افراد مهارت برنامه ریزی را به خوبی بلد نیستند و نمی‌توانند از پس آن به خوبی بر بیایند؛ مهارتی که یکی از مهم ترین مهارت های افراد موفق است. در این مقاله قرار است به تکنیک هایی اشاره کنیم که بتوانید با استفاده از آن ها یک برنامه ریزی درسی موفق و قدرتمند داشته باشید و به موفقیت تحصیلی برسید. پس حتماً تا انتها همراه ما باشید…

در مقاله برنامه ریزی درسی می‌خوانید

 • برنامه ریزی درسی چیست؟
 • مدیریت برنامه ریزی درسی
 • بهترین روش های برنامه ریزی درسی

پیشنهاد می‌کنم علاوه بر مطالعه این مقاله، برای این که در درس های خود به موفقیت برسید و نمرات خوبی در آن ها کسب کنید، حتماً سری هم به مقاله چگونه نمره 20 بگیریم بزنید. در ادامه با این 10 نکته ای که گفته شد به خوبی آشنا خواهید شد…

برنامه ریزی درسی چیست؟

در هر زمینه ای برای اینکه بتوانید از حداکثر توانایی خودتان برای رسیدن به هدف استفاده کنید، باید برنامه ریزی داشته باشید و زمینه درسی نیز مستثنا از این فرمول نیست؛ شما برای اینکه بتوانید معدل خوب در کارنامه یا رتبه عالی درکنکور کسب کنید باید برنامه ریزی درسی مناسبی داشته باشید؛ چرا که بدون برنامه ریزی درسی امکان موفق شدن تقریبا صفر است.

برنامه ریزی درسی کمکتان می کند بتوانید با رقبای خود در درس و کنکور رقابت کنید و پیروز میدان باشید. زمان با چشمی به هم زدن می گذرد و به زودی برای دانش آموزانی که فرصت را ازدست می دهند فقط حسرت و پشیمانی می آورد. برای اینکه بتوانید زمان را در تسلط خود داشته باشید، برنامه ریزی درسی ابزار بسیار قدرتمندی است که به کمک شما می آید تا بتوانید با مدیریت زمان بهترین کمیت و کیفیت درسی را داشته باشید، هر روز رکورد روز قبلی تان را بشکنید، از رقبای خود جلو بزنید و به هدفتان نزدیک تر شوید.

در واقع برنامه ریزی تحصیلی مثل نقشه گنجی است که شما قصد رسیدن و دست یافتن به آن گنج را دارید؛ همانطور که بدون نقشه گنج نمی توان به گنج دست پیدا کرد، قطعاً با مطالعه بدون برنامه ریزی هم نمی توان به هدف رسید. 

برنامه ریزی درسی چیست
برنامه ریزی درسی چیست

مدیریت برنامه درسی

برای اینکه بتوانید برنامه ریزی استاندارد درسی داشته باشید، یا باید در زمینه روانشناسی تحصیلی تحصیل کرده باشید و یا از یک مشاور تحصیلی خبره کمک بگیرید. البته مقاله‌ای به نام اصول برنامه ریزی برای شما نوشته شده است که می‌تواند کمک حال خوبی باشد.

همچنین باید به نکات بسیاری توجه داشته باشید؛ برای مثال برنامه ریزی تحصیلی کاملاً شخصی است، به این معنی که نمی توان یک برنامه را برای همه دانش آموزان یک کلاس تجویز کرد! چراکه سطح یادگیری و حفظیات و نقاط قوت و ضعف و… این دانش آموزان باهم متفاوت است برای هر دانش آموزی باید برنامه متناسب و خاص او را نوشت تا بتواند با مطالعه آن به مقصد برسد.

برنامه ریزی تحصیلی درست، به مرور زمان سبب افزایش ساعت و کیفیت مطالعه می شود. یکی ازمشکلات اکثر دانش آموزان کمبود ساعت مطالعه است که برنامه ریزی درسی سبب بهبود آن می‌شود و به یقین می توان گفت اگر دانش آموزی فقط و فقط همین یک مورد را بتواند در خود تقویت کند، قطعاً جز افراد موفق درس و کنکور خود خواهد بود، حتی اگر سطح یادگیری پایینی داشته باشد یا تمرکز درسی کمتری داشته باشد و…

برنامه ریزی صحیح، به مرور زمان سبب افزایش ساعت و کیفیت مطالعه می شود

روش های برنامه ریزی درسی

اکنون می‌خواهیم 10 مورد از بهترین راه های برنامه ریزی درسی را به شما آموزش دهیم. این 10 راه عبارتند از:

 1. برنامه تان را به طور دقیق بنویسید
 2. برنامه کوتاه مدت و بلند مدت داشته باشید
 3. زمانی که برای درس خواندن دارید را دقیق پیدا کنید
 4. منابع و میزان مطالعه هر درس را مشخص کنید
 5. برنامه خود را فشرده نکنید
 6. برای شروع از دروس آسان شروع کنید
 7. بیش از حد روی یک درس زمان نگذارید
 8. درست کردن جدول برنامه ریزی
 9. برنامه خود را بعد از مدتی بررسی کنید
 10. تکنیکی که خودتان می‌دانید!

شمایی هم که در حال مطالعه این مقاله هستید، به احتمال زیاد اشتباهاتی که دیگر نوجوانان در برنامه ریزی خود مرتکب می شوند را انجام می دهید؛ به همین دلیل پیشنهاد می کنم حتماً مقاله برنامه ریزی روزانه برای نوجوانان را هم مطالعه کنید تا به خوبی با این اشتباهات آشنا شوید و جلوی آن ها را بگیرید.

1. برنامه تان را به طور دقیق بنویسید

یکی از مهم ترین کارهایی که باید برای داشتن یک برنامه ریزی درسی موفق انجام دهیم، این است که برنامه خود را مکتوب کنیم. جالب است بدانید افرادی که افرادی که می‌نویسند، احتمال به موفقیت رسیدنشان 40 درصد بیشتر از سایر افراد خواهد بود. چرا که نوشتن، ذهن را وادار می‌کند که باید به آن چیزی که نوشته ای عمل کنی و به نوعی آن نکته در ذهن ثبت دائمی می‌شود. به همین دلیل است که افراد بزرگ و موفق دنیا می‌گویند: بنویسید تا اتفاق بیفتد… تا جایی که هنریت کلاوسر، کتابی دقیقاً به همین عنوان نوشته که در آن به طور کامل به اهمیت موضوع نوشتن پرداخته است.

فکر می‌کنم حالا دیگر به خوبی قانع شده باشید که چرا باید برنامه تان را به طور دقیق بنویسید…. به هیچ وجه این اشتباه را مرتکب نشوید که بگویید: من خودم برنامه هام رو میدنم دیگه! نیازی به نوشتن نیست که! و… شک نکنید تا برنامه خود را مکتوب نکنید، نتیجه مطلوبی هم نخواهید داشت.

البته شما برای این کار می توانید از برخی اپلیکیشن های برنامه ریزی هم استفاده کنید که ما در مقاله نرم افزار برنامه ریزی به طور کامل به آن ها اشاره کرده ایم و می توانید آن را هم مطالعه کنید.

تاثیر نوشتن در برنامه ریزی درسی

2. برنامه کوتاه مدت و بلند مدت داشته باشید

هر دو نوع برنامه ریزی (بلند مدت و کوتاه مدت) برای موفقیت در هر کاری به خصوص مسائل درسی و تحصیلی لازم و ضروری است. یعنی باید بدانید قرار است در دقیقاً در هر روزی چه کار کنید و در بلند مدت (مثلاً در یک هفته آینده، یک ماه آینده، یک سال آینده و…) به چه هدفی برسید. همه افراد موفق این ویژگی را در وجود خود داشتند و می‌دانستند دقیق قرار است در هر زمانی چه کاری انجام دهند.

شک نکنید اگر شما هم تا این حد منظم باشید و بتوانید طبق برنامه دقیق پیش بروید، نرسیدن به موفقیت برایتان غیر ممکن خواهد شد! پیشنهاد می‌کنم برای این که بتوانید مانند افراد موفق و بزرگ دنیا برنامه ریزی کنید و اتفاقات فوق العاده ای را برای خود رقم بزنید، حتماً مقاله برنامه ریزی را هم مطالعه کنید.

داشتن یک برنامه بلند مدت و کوتاه مدت برای موفقیت در هر کاری ضروری است
داشتن یک برنامه بلند مدت و کوتاه مدت برای موفقیت در هر کاری ضروری است

3. زمانی که برای درس خواندن دارید را دقیق پیدا کنید

قبل از اینکه برنامه خود را به طور کامل مشخص کنید ببینید اصلاً در طول روز چقدر زمان دارید و چقدر می‌توانید برای مطالعه درس زمان صرف کنید؟ همچنین ساعت های مطالعه خود را هم تا حد امکان معلوم کنید تا همه چیز طبق نظم و انضباط خاصی پیش برود. این کار به شما کمک خواهد کرد که برنامه ریزی قدرتمند تری داشته باشید و خیلی بهتر به آن عمل کنید.

همچنین ساعتی را انتخاب کنید که انرژی و انگیزه بیشتری برای درس خواندن دارید. مثلاً برخی از دانش آموزان و کنکوری‌ها مطالب را شب بهتر متوجه می‌شود و گروهی دیگر در صبح‌ها می‌توانند خوب درس بخوانند. باید آن ساعت را پیدا کنید و متناسب با آن برنامه ریزی کنید. این کار باعث می‌شود که بهره وری شما به طرز شگفت انگیزی بالا برود و در مدت زمان کمتر مطالب بیشتری را یاد بگیرید.

همانطور که در پاراگراف بالا خواندید، انگیزه بهره وری شما را به طرز شگفت انگیزی بالا می‌برد. انگیزه‌ای که اگر در درس خواندن نداشته باشیم، نمی‌توانیم به موفقیت در تحصیلات برسیم. خب، از آنجایی که این قضیه از اهمیت خیلی بالایی برخوردار است و برای کنکوری‌ها مسئله‌ای سرونوشت ساز است، در مقاله بهترین جملات انگیزشی کنکور جملاتی را گفته‌ایم که با خواندن آن‌ها انگیزه‌تان صد برابر می‌شود و می‌توانید برای ساعت‌ها راحت درس بخوانید. راستی، از روری اسم این مقاله قضاوتش نکنید؛ این مقاله برای همه دانش آموزان کاربردی است. کافی است که یک کلیک ساده روی آن کنید و تبدیل به بمب انگیزه شوید. 

برای برنامه ریزی درسی موفق، ابتدا میزان زمانی که می‌خواهید درس بخوانید را مشخص کنید و سپس برنامه بچینید
برای برنامه ریزی درسی موفق، ابتدا میزان زمانی که می‌خواهید درس بخوانید را مشخص کنید و سپس برنامه بچینید

4. میزان مطالعه لازم برای هر درس را مشخص کنید

یکی از مهم ترین کارهایی که باید قبل از یک برنامه ریزی تحصیلی انجام دهید، این است که تمامی درس های خود را بررسی کرده و ببینید هر کدام نیاز به چقدر مطالعه دارند و چه مدت زمان باید به مطالعه اختصاص دهید. اینگونه بهتر می توانید اولویت ها را مشخص کرده و برنامه جامع تر و کامل تری برای خود درست کنید. در صورتی که این کار را انجام ندهید ممکن است طوری برنامه خود را بچینید که در یک روز چندین درس سخت و پر فشار در کنار هم قرار بگیرند. این گونه قطعاً نه تنها نتیجه خوبی نخواهید گرفت، بلکه از برنامه ریزی هم به کلی دل زده خواهید شد.

5. برنامه خود را فشرده نکنید

برخی از افراد هستند که انگار معنای برنامه‌ریزی را به خوبی متوجه نشده اند و فکر می کنند هرچقدر کارهای بیشتر و سخت تری در برنامه روزانه خود بچینند، موفق تر خواهند شد و برنامه فوق العاده ای خواهند داشت. در صورتی که اصلا اینطور نیست؛ برنامه ریزی یعنی کاری کنیم که بتوانیم هم بیشترین کار را در کنار بهترین کیفیت انجام دهیم و هم به تفریحات و استراحت های خود برسیم.

این جور برنامه‌ریزی، بیشترین کار را دارد اما قطعاً کیفیت پایینی خواهد داشت و شما را به مرور بی برنامه تر از همیشه خواهد کرد. پس سعی نکنید در برنامه های روزانه خود تمام کارهای عقب افتاده و یا آینده خود را هم بگنجانید و برنامه ریزی را برای خود مانند غولی بزرگ تبدیل کنیم!

سعی نکنید برنامه های روزانه خود را با کارها زیاد خراب کنید
سعی نکنید برنامه های روزانه خود را با کارها زیاد خراب کنید

6. برای شروع از دروس آسان شروع کنید

یکی از تکنیک هایی که معلمین و مشاوران تحصیلی برای افزایش بازدهی و بهتر درس خواندن پیشنهاد می دهند، همین موضوع است. ممکن است یک نفر درس ریاضی برایش آسان باشد و دیگری درس دینی. فرقی نمی‌کند کدام درس را بیشتر دوست دارید و یا برایتان آسان تر است؛ بلکه مهم این است که فقط درس خواندن را طوری شروع کنید که در همان ابتدا خسته نشوید.

جالب است بدانید طبق تحقیقات، انسان ها بعد از ۲۰ دقیقه از شروع هر کاری تازه تمرکز پیدا می کنند و می توانند بهتر آن کار را انجام دهند. پس هم برای افزایش تمرکز خود و هم برای خسته نشدن از درس ها و داشتن قدرت بیشتر، ابتدا از درس های آسان و مورد علاقه تان مطالعه را شروع کنید.

برنامه ریزی درسی - طبق تحقیقات، بعد از 20 دقیقه از شروع کاری، تمرکز به بالاترین حد ممکن می‌رسد

7. بیش از حد روی یک درس زمان نگذارید

سعی کنید تا می توانید در درس خواندن خود مدیریت زمان داشته باشید. برخی از دانش آموزان یا دانشجویان هستند که ابتدا درس را با قدرت شروع می کنند و حتی ریزترین نکات آن را هم می‌خوانند اما آن قدر آن را طول می دهند که در نهایت به مباحث اصلی و دروس سخت‌تر نمی‌رسند و نمی توانند آن ها را مطالعه کنند. در نتیجه نتایج خوبی هم نمی گیرند.

مطمئناً حتی شما هم بارها این اشتباه را مرتکب شده اید و در درسی که خیلی مهم نبوده زیاد توقف کرده اید و همین عامل احتمالاً نمرات خوب را از شما به کرات گرفته است. به شما توصیه می کنم حتماً برای رفع این مشکل مقاله مدیریت زمان را هم مطالعه کنید تا بتوانید از بروز مجدد این مشکل جلوگیری کنید. همچنین برای از بین بردن آن می‌توانید مهارت تند خوانی خود را هم تقویت کنید؛ این گونه هم زمان کمتری برای خواندن لازم دارید و هم دیگر به خاطر تعلل تان مشکلات زیادی برای تان پیش نخواهد آمد.

برای برنامه ریزی درسی هر چه بهتر، باید مدیریت زمان قدرتمندی داشته باشید

8. درست کردن جدول برنامه ریزی

پس از اینکه تمامی مراحل بالا را انجام دادید، زمان آن رسیده که یک برنامه جامع و دقیق درسی برای خود طراحی کنید. یعنی با استفاده از جدول زمان بندی یا هر چیز دیگری کاری کنید که برنامه شما به طور کامل و دقیق مشخص باشد و دقیقاً بدانید در هر روزی قرار است چه کاری انجام دهید.

یکی از بهترین راه ها برای برنامه ریزی مناسب هم، استفاده از چک لیست و یک نوع برنامه خاص می باشد که شما را هر روز، گام به گام به انجام کارهای روزانه نزدیک تر کند.

دفتر برنامه ریزی چک لیست برتر، دقیقاً همین کار را برای شما انجام می دهد و برنامه ریزی را از همیشه آسان تر خواهد کرد؛ چرا که شما در این چک لیست، روزانه می توانید تمام کارهای خود را در آن یادداشت کرده، شکرگزاری داشته باشید، اتفاقات روزانه و مثبت را ثبت کنید، با جملات انگیزشی بمب انگیزه شوید، داستان های افراد موفق را بخوانید، با بهترین قوانین موفقیت آشنا شوید و در یک کلام، هر آنچه برای برنامه ریزی کامل و جامع به آن نیاز مندید را داشته باشید! فوق العاده است! تمام این امکانات را می توانید یکجا در اختیار داشته باشید! پس این فرصت را از دست ندهید و برای این که بهترین نوع برنامه ریزی روزانه را تجربه کنید، همین الآن چک لیست برتر را تهیه کنید.

برای این کار، روی دفتر برنامه ریزی پلنر کلیک کنید.

پس از این که آن را نوشتید و البته به هر کدام از آن برنامه‌های آن روز عمل کردید، حتماً آن را علامت گذاری کنید و بعد به سراغ روز بعدی بروید. شک نکنید که جدول برنامه ریزی می تواند برای شما معجزه کند.

بهترین دفتر برنامه ریزی

9. برنامه خود را بعد از مدتی بررسی کنید

یکی از مهم ترین ویژگی های افراد موفق این است که بعد از اینکه هر کاری را انجام می دهند، از آن بازخورد می گیرند و می بینند که آیا انجام این کار برایشان ثمربخش بوده یا خیر؟

اگر ثمربخش بوده باشد که قطعاً آن را ادامه خواهند داد ولی در غیر این صورت زمان شان را صرف کار دیگری خواهند کرد. شما هم بعد از این که برنامه ریزی درسی خود را انجام دادید و چند روزی آن را امتحان کردید، از نتایجی که می‌گیرید بازخورد گرفته و ببینید آیا پیشرفت تحصیلی برای شما ایجاد شده یا خیر؟ اگر هیچ نقطه مثبتی درون شما به وجود نیامده بود، حتماً این نوع برنامه خود را عوض کنید.

تاثیر ویژگی های افراد موفق در برنامه ریزی درسی

10. تکنیکی که خودتان می‌دانید!

9مورد از مهم ترین راه های برنامه ریزی درسی را ما برای شما نام بردیم. پیشنهاد می‌کنم دهمین راه را شما به ما پیشنهاد کنید!

کدام راه حل می تواند برایمان بیشتر موثر باشد؟ چه راه دیگری برنامه ریزی درسی را آسان می کند؟ چگونه می توانیم به موفقیت تحصیلی برسیم؟ حتماً نظرات خود را درباره این مقاله و سوالاتی که اکنون مطرح کردیم برای ما بنویسید و اگر می‌توانید راه دیگری را هم برای برنامه ریزی درسی موفق پیشنهاد کنید.

همچنین در پایان به شما توصیه می‌کنم حتماً سری هم به مقاله راه های تقویت انگیزه درس خواندن بزنید و با تقویت این ویژگی درون خودتان، درس خواندن را از همیشه برای خودتان آسان تر کنید!

در کلیپ زیر هم می توانید این 10 تکنیک را به طور خلاصه و کامل در 1 دقیقه مرور کنید.

در حال بارگذاری...

برنامه ریزی درسی کنکور

یکی دیگر از مهم ترین مشکلات و دغدغه های دانش آموزان، کنکور می باشد؛ کنکوری که در سال دوازدهم تبدیل به تمام فکر و ذکر افراد می شود و مدام به این فکر می کنند که چگونه در این آزمون مهم سربلند شوند. نکته مهم در رابطه با کنکور این است که شما باید برای موفقیت در آن، یک سری نکته و تکنیک را رعایت کنید که افراد رتبه بالای کنکور هم آن ها را رعایت کرده اند. نکاتی مانند:

 1. فقط به کتاب های درسی اکتفا نکنید
 2. روش های مطالعه موثر را یاد بگیرید
 3. هر تستی روش خودش را دارد
 4. آزمون را برای خود چندین بار شبیه سازی کنید
 5. یکنواخت درس نخوانید
 6. شرایط آزمون را دقیق بررسی کنید

و 10 تکنیک مهم و فوق العاده دیگر که پیشنهاد می کنم با مطالعه مقاله موفقیت در کنکور ، آن را یاد بگیرید.

موفقیت در کنکور اتفاقی نیست و نیاز به برنامه ریزی دارد
موفقیت در کنکور اتفاقی نیست و نیاز به برنامه ریزی دارد

بهترین راه موفقیت در تحصیل

طبیعتاً همه افراد می توانند بدون هیچ راهنمایی به موفقیت تحصیلی برسند! اما بعد از چند سال؟ چقدر دیدید افرادی را که چندین سال است پشت کنکور مانده اند و نمی توانند رتبه قبولی بیاورند؟ چقدر دیدید افرادی را که بارها با نمرات پایین خود سرکوفت های خانواده و دوستان را به جان خریده اند؟ چقدر دیدید دانش آموزانی که را که بعد از چند سال هنوز نمره قبولی درسی را به دست نیاورده اند؟ چقدر دیدید…

می توانم به اندازه یک کتاب از این دست مثال ها برایتان بزنم؛ اما باز هم می گویم که همه این افراد می توانند بدون راهنما و مشاور به موفقیت برسند! فقط همان طور که گفتم ممکن است چند سال از زندگی آن ها نابود شود و روزهای مهمی را از دست بدهند. به همین دلیل مهم ترین و اصلی ترین توصیه ما برای موفقیت در درس و تحصیل، کمک گرفتن از یک فرد خبره و متخصص در این حوزه است.

ما هم دقیقاً به همین دلیل بسته جامع امپراطور تحصیلی را برای شما تولید کردیم که بتوانید با استفاده از نکات ریز و تخصصی مشاور تحصیلی گام برتر، وحید ایمنی، هم شیوه های صحیح مطالعه دروس را یاد بگیرید و هم انگیزه خود را به طور قابل توجهی برای درس خواندن افزایش دهید. شک ندارم اگر با خود این بسته دقیق تر آشنا شوید و توضیحات آن را کامل مطالعه نمایید، حتماً خواهید دانست که چقدر شما هم به آن احتیاج دارید. پس برای این کار، به صفحه بسته جامع امپراطور تحصیلی مراجعه کنید. موفق باشید…

دوره امپراطور تحصیلی


نویسنده: پارسا هموله
نویسنده: پارسا هموله از تیم گام برتر

پاسخ به سوالات

 1. امیرحسین صالحی

  سلام
  من پسر باهوشی هستم و آیکیوم۱۴۷است تمام سال های درسی از هجده کمتر می گرفتم ولی دلم می خواد از این بالا تر بروم و کمتر از بیست نگیرم!و این نیازمند برنامه‌ریزی درسی هست ولی من نمی‌دونم چطور برنامه ریزی کنم که هم با برنامه کلاسی و مجازی هم با دروس تلویزیون جور دربیاید
  امید وارم راهنمایی ام کنید

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقت بخیر

   متاسفانه تخصص مجموعه توی زمینه برنامه ریزی درسی نیست و بهتره که به مشاور تحصیلی مراجعه کنید

   موفق باشید

 2. نگین

  سلام من دوازدهم انسانی هستم امسال کنکور دارم من نمیتونم برنامه ریزی کنم من اصلا نمیتونم حتی به درس های مدرسه ام برسم چه برسه به کنکور به نظرم مشکلم هم اهمال کاریه هم نداشتن برنامه تو رو خدا بگین چکار کنم

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقت بخیر

   چون پاسخ به این سوال تخصصی هستش و نیاز داره با توجه به ویژگی های خود شما بررسی بشه، پیشنهاد میکنم همین سوال رو از مشاورین ما در واتساپ شماره 09038942379 بپرسید و به صورت تخصصی، پاسخ سوال خودتون رو دریافت کنید.

   موفق باشید

 3. ولی نژاد

  سلام
  ببخشید من از صبح که پا میشم برای درس خوندن تا شب به همه ی درسام‌ نمیرسم مثلا اگر تو برنامه ۲ تا درسه فقط یکیشو میخونم و خیلیم کندم تو خوندن از طرفی نمیدونم چیجوری یادداشت برداری کنم حین درس یا بعد از درس ؟؟؟ خیلی نامنظمه!

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقت بخیر

   ببینید در رابطه با این که نمیتونیم همه درساتونو به درستی بخونید، به دو دلیله: یکی این که درست برنامه ریزی نکردید و دوم هم این که اهمال کاریتون مانع انجام کارهاتون میشه. این بحث چون پاسخش تخصصی و طولانی هستش، پیشنهاد میکنم به شماره 09038942379 در واتساپ پیام بدین تا مشاورین ما بهتون بهطور رایگان پاسخ بدن.

   اما در رابطه با شیوه درس خوندنتون، پیشنهادم اینه که از یه مشاور درسی کمک بگیرید چون خیلی بهتر و تخصصی تر میتونه کمکتون کنه

   موفق باشید

 4. دانیال اسماعیلی

  سلام. کاش یه نمونه برنامه ریزی درسی میذاشتید که ما بدونیم دقیقا باید چیکار کنیم؟

  پاسخ دادن
  1. پارسا هموله | پشتیبانی گام برتر

   وقت بخیر

   داخل مقاله هست دوست عزیز میتونید راحت دانلود کنید

 5. صباحی

  سلام. خیلی متشکرم از زحماتتون . مقاله بسیار پر کاربردی بود و به نظرم هر دانش اموزی به این نکات احتیاج داره. فکر میکنم راه دهم این تکنیک برنامه ریزی درسی بتونه خواب کافی و تغذیه سالم و تحرک برای یک دانش اموز باشه …

  پاسخ دادن
  1. مجتبی مصطفایی|مربی استعدادیابی و مهارت‌های موفقیت

   سلام،ممنون از نظر شما
   بله همینطوره،همه‌ی این مواردی که شما گفتید هم بسیار قابل تامل هست و قطعا تو مسیر موفقیت بسیار اهمیت داره

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --