جملات انگیزشی کسب و کار

راه اندازی یا مدیریت یک کسب و کار قطعاً یکی از سخت ترین کارهای ممکن است و اگر شما هم مدیر یک کسب و کار هستید و یا می‌خواهید آن را برای خودتان راه بیندازید، نیاز به برخی از مسائل ابتدایی دارید که در این مقاله قصد داریم به یکی از مهم ترین های آن ها بپردازیم؛ یعنی افزایش انگیزه. جملات انگیزشی همیشه یکی از بهترین راه های افزایش انگیزه بوده و هستند و می‌توانند اتفاقات بسیار خوبی را برای ما رقم بزنند. تا جایی ک ما در مقاله جملات انگیزشی به بیش از 100 مورد از آن ها به همراه عکس نوشته های اختصاصی در موضوعات اشاره کردیم تا شما بتوانید با مطالعه آن ها گام بلندی در راستای افزایش انگیزه خود بردارید. پیشنهاد می‌کنم اگر می‌خواهید کسب و کار موفقی داشته باشید، حتماً مقاله جملات انگیزشی کسب و کار را تا انتها مطالعه کنید.

جملات انگیزشی موفقیت کاری

حالا نوبت به این می‌رسد که به برخی از بهترین جملات انگیزشی کسب و کار اشاره کنیم. جملاتی که قطعاً تکرار آن ها با خودتان می‌تواند برایتان اتفاقات فوق العاده ای رقم بزند.

وقتی کارهای کوچک انجام می دهی باید درباره کارهای بزرگ فکر کنی، تا تمام کارهای کوچک در مسیر درست پیش بروند.

یکی از اصلی ترین راه های رسیدن به هر هدفی این است که آن را به هدف های کوچکتر تقسیم کنیم و سپس تک به تک به تمامی آن هدف ها دست پیدا کنیم تا در نهایت آن هدف بزرگ برای ما تحقق شود.

برای موفقیت در کسب و کار هم دقیقاً باید چنین کاری بکنیم، یعنی باید با کارهای کوچک ولی دائم اتفاقاتی را برای خودمان رقم بزنیم که در نهایت به موفقیت در کسب و کار ختم شود و بتوانیم کسب و کار موفقی داشته باشیم.

جملات انگیزشی کسب و کار - وقتی کارهای کوچک انجام می دهی باید درباره کارهای بزرگ فکر کنی، تا تمام کارهای کوچک در مسیر درست پیش بروند.

جملات انگیزشی برای کسب و کار

ما همیشه تغییراتی که در دو سال آینده اتفاق خواهد افتاد را بیش از حد بزرگ می کنیم و تغییراتی که در ده سال آینده رخ خواهد داد را نادیده می گیریم. (بیل گیتس)

یکی از مهم ترین دلایلی که باعث عدم موفقیت ما می شود این است که برنامه مشخصی نداریم و نمی توانیم برای آینده خود به طور کلی برنامه ریزی خوبی کنیم.

همین عامل یکی از اصلی ترین عوامل تمایز افراد موفق با انسان‌های عادی است. یعنی آن ها به خوبی می دانند قرار است در در یک ماه آینده، یک سال آینده یا چند سال آینده چه اتفاقاتی برایشان بیفتد و چون این اتفاقات را به خوبی می دانند و از قبل برای آن برنامه‌ریزی کردند، تمام تلاش خود را می کنند تا در راستای آن حرکت کنند و در نهایت به همان چیزی که قرار است برسند، برسند.

همان طور که بیل گیتس هم در این جمله می گوید، ما همیشه در برنامه‌ریزی های بلندمدت خود مشکل داریم و نمی‌توانیم با تغییراتی که در آینده رخ می دهد کنار بیاییم. همین عامل یکی از اصلی ترین دلایل عدم موفقیت اکثر کسب و کارهاست.

جملات انگیزشی کسب و کار از بیل گیتس

ایده ها آسان هستند؛ اما اجرای آنها دشوار است.

این جمله فکر می‌کنم معنایش از روشنایی روز واضح تر باشد. اکثر افراد فکر های بزرگ دارند و می‌توانند با توجه به چیزهایی که در سر دارند به موفقیت و هدف خود برسند.

بله فکر کردن بزرگ آسان است؛ اما اجرا و عمل کردن به تفکرات بزرگ است که افراد عادی را با موفقان بزرگ دنیا متمایز می‌کند. شک نکنید تا زمانی که به ایده های خود عمل نکنید و در منطقه امن ذهنی خودتان باقی بمانید، احتمال موفقیت برایتان بسیار پایین خواهد بود.

جملات انگیزشی کسب و کار - ایده ها آسان هستند؛ اما اجرای آنها دشوار است.

اگر شما نمی‌توانید کارهای فوق‌العاده‌ انجام دهید، کارهای کوچک را به روش فوق‌العاده‌ انجام دهید.

جف اولسون در کتاب برتری خفیف می گوید: تفاوت انسان های موفق با دیگران این است که حتی از کوچکترین کارها هم نمی گذرند و سعی می‌کنند آنها را هم به بهترین شکل ممکن انجام دهند. همین کارهای کوچک است که در نهایت منجر به موفقیت آنها خواهد شد.

شما هم باید در کسب و کارتان از این کتاب الگو برداری کنید. شاید نتوانید با برندهای فوق العاده بزرگ رقابت کنید و کارهای فوق العاده بزرگ در سطح کشوری و حتی جهانی انجام دهید؛ اما می‌توانید بهترین خودتان در بین کسب و کارهای هم سطح خودتان باشید و همین موضوع می‌تواند به درخشش شما در کسب و کارتان بسیار کمک کند.


در ادامه بخوانید: جملات انگیزشی موفقیت مالی


جملات انگیزشی کسب و کار - اگر شما نمی‌توانید کارهای فوق‌العاده‌ انجام دهید، کارهای کوچک را به روش فوق‌العاده‌ انجام دهید.
جملات انگیزشی کسب و کار – اگر شما نمی‌توانید کارهای فوق‌العاده‌ انجام دهید، کارهای کوچک را به روش فوق‌العاده‌ انجام دهید.

جملات انگیزشی برای شروع کار

هیچ ‌چیزی واقعاً نتیجه بخش نیست؛ مگر اینکه شما بخواهید.

این جمله تا حدودی به قدرت عجیب باور های ما اشاره می کند، باورهایی که واقعیت زندگی ما هستند و می توانند به طور کلی مسیرمان را عوض کنند. پس قطعاً شما هر چیزی را باور کنید آن اتفاق هم برایتان خواهد افتاد. یعنی اگر به کسب و کار و تلاش خودتان ایمان داشته باشید و آن را باور کنید، قطعاً به هدفی که مد نظرتان هست خواهید رسید. در غیر این صورت تمام تلاش های شما بی ثمر خواهد بود.

جملات انگیزشی کسب و کار - هیچ ‌چیزی واقعاً نتیجه بخش نیست؛ مگر اینکه شما بخواهید.

جملات انگیزشی درباره کسب و کار

تقریباً همیشه افزایش سرمایه از آن چیزی که فکرش را می کردید سخت تر است و زمان بیشتری می‌ گیرد. پس برایش برنامه ریزی کنید.

فکر می کنم نیازی به توضیح نباشد که هدف اصلی تمام افراد از راه اندازی یک کسب و کار، داشتن درآمدی فوق العاده و افزایش سرمایه است. شاید در ابتدای کار خیلی از افراد فکر می کنند کسب درآمد کار آنچنان سختی نیست و می توان به راحتی به آن دست یافت. اما واقعاً این طور نیست. کسب درآمد در هر شغلی سختی های خودش را دارد و باید برای آن برنامه داشت و تلاش زیادی انجام داد. پس باید برنامه جامعی برای آن داشته باشید.


در ادامه بخوانید: جملات انگیزشی برای اینستاگرام


جملات انگیزشی کسب و کار - همیشه افزایش سرمایه از آن چیزی که فکرش را می کردید سخت تر است و زمان بیشتری می‌ گیرد. پس برایش برنامه ریزی کنید.

وارد بازی ای که درکش نمی‌کنیم نشویم؛ حتی اگر می بینیم که آدم های زیادی از آن طریق پول به دست می آورند.

آمار فوق العاده عجیبی که وجود دارد این است که از هر ۱۰ کسب و کاری که به تازگی راه اندازی می شود، 9 تای آن ها در همان سه سال اول ورشکست شده و از بین می روند!

این آمار فوق العاده حیرت انگیز است اما واقعاً دلیل آن چیست؟ قطعاً این اتفاق دلایل مختلفی دارد اما مسلماً یکی از اصلی‌ترین آن ها این است که افراد وارد تخصص خود نمی‌شوند. مثلاً ممکن است برخی از افراد ببینند شغل قنادی درآمد زیادی دارد. پس به همین دلیل کسب و کار بزرگی راه می‌اندازند و به شغل قنادی مشغول می‌شوند در حالی که هیچ چیز درباره آن نمی دانند.

پس طبیعی است که بعد از مدتی این شغل از بین برود و خیلی سریع ورشکست شود. در نتیجه بهتر است برای جلوگیری از این اتفاق یک بار دیگر به این جمله به خوبی دقت کنیم: وارد بازی ای که درکش نمی کنیم نشویم.

جملات انگیزشی کسب و کار - وارد بازی ای که درکش نمی‌کنیم نشویم؛ حتی اگر می بینیم که آدم های زیادی از آن طریق پول به دست می آورند.

جملات انگیزشی کار گروهی

برای شکست هایتان زیاد ناراحت نشوید، برای فرصت هایی که بدون امتحان کردنشان از دست می دادید ناراحت باشید.

احتمالاً شما هم این جمله را بسیار شنیده باشید که :شکست مقدمه پیروزی است.” برای موفقیت در هر کاری باید یاد بگیریم چگونه از شکست هایمان درس بگیریم و از آنها پلی برای رسیدن به موفقیت بسازیم. شک نکنید که شکست اتفاق بدی برای شما نیست! به این فکر کنید که اگر به دلیل ترس از شکست کاری را انجام ندهید، ممکن است فرصت های بسیار بزرگی را از دست داده و حتی مهم ترین اتفاق زندگی خود را نابود کنید. به قول یکی از بزرگان دنیا: اگر موفقیت میخواهی، بیشتر شکست بخور…

جملات انگیزشی کسب و کار - برای شکست هایتان زیاد ناراحت نشوید، برای فرصت هایی که بدون امتحان کردنشان از دست می دادید ناراحت باشید.

جملات انگیزشی کاری

رویای خودتان را بسازید، وگرنه کسی شما را استخدام می‎کند تا رویای او را بسازید.

این جمله آن قدر فوق العاده است که در مقاله جملات انگیزشی کوتاه برای دانش آموزان هم به آن اشاره کردم. چرا که واقعاً می‌تواند روی همه افراد با هر شغل و منصبی که دارند کمک بسیار زیادی در راستای افزایش انگیزه شان بکند. شاید خیلی از افراد رویای داشتن یک کسب و کار برای خودشان را داشته باشند اما هیچگاه برای رسیدن به این رویا تلاش نکرده باشند. باید خطاب به این افراد بگویم که اگر این کار را انجام ندهید، حتماً تلاش خواهید کرد که فرد دیگری به رویاهایش برسد. پس این تلاش را برای رسیدن به آرزوها و خواسته های خود صرف کنید و کاری کنید که رویایتان محقق شود و با کمی تلاش بیشتر اتفاقات بسیار خوبی را برای خود رقم بزنید.

جملات تجاری

رقیبی که باید از او بترسید کسی است که هیچ اهمیتی به شما نمی‌دهد، بلکه کسب و کار خود را مدام بهتر می کند. (هنری فورد)

یکی از اصلی ترین رمزهای رسیدن به موفقیت این است که روز به روز در کارتان پیشرفت کنید و هر روز تغییر مثبتی نسبت به روز قبل داشته باشید. شک نکنید اگر این کار را انجام دهید، غیر ممکن خواهد بود که موفقیت نرسید. اگر شما فقط روزی یک درصد نسبت به روز قبل تان بهتر شوید، در پایان سال چیزی حدود 365 درصد یعنی بیش از سه برابر نسبت به قبل تان پیشرفت کرده اید! پس طبیعی است که باید نسبت به رقبای خودتان هم پیشرفت بیشتری داشته باشید تا به آن خواسته هایی که دارید برسید.

رقیبی که باید از او بترسید کسی است که هیچ اهمیتی به شما نمی‌دهد، بلکه کسب و کار خود را مدام بهتر می کند. - جملات انگیزشی کسب و کار
رقیبی که باید از او بترسید کسی است که هیچ اهمیتی به شما نمی‌دهد، بلکه کسب و کار خود را مدام بهتر می کند. – جملات انگیزشی کسب و کار

از جایی که هستید شروع کنید، از آنچه دارید استفاده کنید و کاری که می‌توانید را انجام بدهید.

خیلی از افراد می ترسند که بخواهند کاری را شروع کنند یا اصلاً کمال گرایی بیش از حد شان اجازه نمی دهد وارد کاری شوند. یعنی می‌گویند من تا بهترین نباشم کاری را شروع نمی کنم.

در حالی که این تفکر کاملاً اشتباه است. شما باید برای رسیدن به رویاها و آرزوهای خود و راه اندازی یک کسب و کار فوق العاده، هر چه سریع تر شروع کنید و با داشته های خودتان اتفاقات خوب را رقم بزنید تا در نهایت به قله های بالاتر برسید و آن داشته های اولیه خود را بیشتر و بیشتر کنید.

جملات انگیزشی کسب و کار - از جایی که هستید شروع کنید، از آنچه دارید استفاده کنید و کاری که می‌توانید را انجام بدهید.

جملات انگیزشی در کسب و کار

تا شهامت رها کردن چشم‌انداز ساحل را نداشته باشید، هرگز نمی‌توانید از اقیانوس عبور کنید. (کریستوف کلمب)

شاید کاری که اکنون انجام می دهید به نظرتان مناسب باشد، شاید منطقه که اکنون در آن حضور دارید منطقه بدی نباشد، شاید از وضعیت فعلی تان نسبتاً راضی باشید. اما اگر از این‌ها نگذرید و ریسک نکنید و برای رسیدن به قله های بالاتر و آرزوهایتان تلاشی انجام ندهید، قطعاً به آن ها دست نخواهید یافت. دقت کنید که گاهی برای موفقیت و رسیدن به هدفی باید برخی چیزهای دیگر را قربانی کنید. پست پس هر چه سریع تر از منطقه امن ذهنی خود خارج شده و به آرزوها و رویاهای خودتان فکر کنید.

جملات انگیزشی کسب و کار - تا شهامت رها کردن چشم‌انداز ساحل را نداشته باشید، هرگز نمی‌توانید از اقیانوس عبور کنید.
جملات انگیزشی کسب و کار – تا شهامت رها کردن چشم‌انداز ساحل را نداشته باشید، هرگز نمی‌توانید از اقیانوس عبور کنید.

جملات انگیزشی شغلی

شما باید به مردم، دلیلی برای انتخاب کسب وکار خود بدهید.

این احتمال وجود دارد که بعد از راه اندازی کسب و کارتان نتوانید درآمد خوبی کسب کنید و مشتری های زیادی داشته باشید. اگر کسب و کارتان معمولی باشد کاملاً طبیعی است. چون ده ها، صد ها و یا هزاران کسب و کار مشابه دیگر وجود دارد که مشتریان به سراغ آنها می‌روند.

اما اگر می خواهید بهترین باشید و همه شما را انتخاب کنند، باید دلیلی به آنها بدهید و کاری کنید که مردم خودشان به سمت شما بیایند و مشتاق برای استفاده از خدمات شما باشند. پیشنهاد می کنم همیشه این جمله را مد نظر داشته باشید و بارها و با خودتان تکرار کنید و دلیل مناسبی برای انتخاب کسب و کار توسط مردم بسازید.

جملات انگیزشی کسب و کار - شما باید به مردم، دلیلی برای انتخاب کسب وکار خود بدهید.

فقط وقتی کارتان تمام شد دست از تلاش بردارید، نه وقتی که خسته شدید.

یکی از مهم ترین ویژگی های افراد موفق این است که هرگز کارشان را نصفه و نیمه رها نمی کنند، حتی اگر در اوج خستگی ممکن باشند. بلکه زمانی از کار دست می کشند که مطمئن باشند آن کار به بهترین شکل ممکن انجام شده و به پایان رسیده است. پس شما هم برای داشتن کسب و کار موفق باید این ویژگی را در خودتان به وجود آورید تا خستگی در وجود شما جایی نداشته باشد و فقط زمانی کار را متوقف کنید که آن کار به پایان رسیده باشد.


در ادامه بخوانید: جملات انگیزشی انگلیسی


جملات انگیزشی کسب و کار - فقط وقتی کارتان تمام شد دست از تلاش بردارید، نه وقتی که خسته شدید.

جملات زیبا در مورد کارآفرینی

به جای استخدام افراد با مهارت، افراد با اشتیاق را به خدمت بگیرید.

داشتن اشتیاق یکی از مهم ترین لازمه هایی است که یک نفر برای رسیدن به آرزوها و اهداف خود و البته پیشرفت خود و اطرافیانش باید داشته باشد. در واقع اشتیاق و انگیزه به قدری مهم است که می تواند در بسیاری از اوقات از مهارت مهم تر باشد. چرا که یک فرد با مهارت بالا با شیبی ملایم حرکت می کند و ممکن است در طول مدت چند وقت خیلی پیشرفتی نکند. اما یک فرد پر از انگیزه و اشتیاق حتی اگر هیچ مهارتی نداشته باشد، با تلاش‌های بی‌وقفه خود به آن مهارت بالا دست پیدا می کند و حتی از فرد با مهارت هم پیشی می‌گیرد. پس اگر توانستید کسب و کار خودتان را راه بیندازید، حتماً به سراغ افراد با اشتیاق بروید و البته خودتان هم این ویژگی را در وجود خود پرورش دهید.

به جای استخدام افراد با مهارت، افراد با اشتیاق را به خدمت بگیرید.
به جای استخدام افراد با مهارت، افراد با اشتیاق را به خدمت بگیرید.

اگر شکست بخورید ممکن است نا امید شوید، اما اگر تلاش نکنید قطعا شکست می‌خورید.

شما تا زمانی که کاری را شروع نکنید، امکان ندارد در آن به موفقیت برسید! چطور بعضی از افراد انتظار دارند از آسمان یک چیزی نازل شود و همه اتفاقات خوب برایشان رخ دهد؟ شما هر چقدر هم که در کاری بد باشید اما تمام تلاش خود را لراب آن بکنید، بعد از مدتی حتماً نتیجه خواهد داد و اتفاقت بسیار خوب و مثبتی را براتان رقم خواهد زد.

اگر شکست بخورید ممکن است نا امید شوید، اما اگر تلاش نکنید قطعا شکست می‌خورید.
اگر شکست بخورید ممکن است نا امید شوید، اما اگر تلاش نکنید قطعا شکست می‌خورید.

امیدوارم بتوانید با استفاده از این جملات انگیزشی کسب و کار ، انگیزه خود را تا حد قابل توجهی افزایش دهید و کسب و کار موفقی داشته باشید. اگر هم می خواهید با بهترین کسب و کارهای دنیا از نظر مالی آشنا شوید، حتماً مقاله پردرآمدترین شغل های دنیا را هم مطالعه کنید.

بهترین راه افزایش انگیزه

در این مقاله تماماً درباره انگیزه صحبت کردیم و جوانب مهمی از آن را مورد بررسی قرار دادیم. اما شما باید این نکته را بدانید که انگیزه، بحثی نیست که به این راحتی ها بتوان از آن رد شد و با چند نکته مختصر، آن را به طور کامل مدیریت کرد. در واقع شما تنها زمانی می توانید آن را در وجود خود مدیریت کرده و به بالاترین حد ممکن برسانید که به طور کامل آموزش آن را دیده باشید و بدانید که نسبت به خودتان باید چگونه آن را افزایش دهید. ما در اپلیکیشن گام برتر آموزش های رایگان فوق العاده ای در این رابطه برای شما قرار داده ایم که مشاهده آن ها حتماً می تواند تأثیر بسزایی در افزایش انگیزه شما داشته باشد. پس فرصت را از دست ندهید و همین حالا با کلیک روی تصویر زیر، از این آموزش های رایگان استفاده کنید.


نویسنده: پارسا هموله
نویسنده: پارسا هموله از تیم گام برتر

مقالاتی که مناسب شماست:

بهترین جملات انگیزشی دانش آموزان
بهترین جملات انگیزشی دانش آموزان
جملات انگیزشی برای ورزشکاران
جملات انگیزشی برای ورزشکاران
جملات انگیزشی انگلیسی
جملات انگیزشی انگلیسی

پاسخ به سوالات

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --

محصول آموزشی بگیر، اگه راضی بودی پولشو بده!
close-image